Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennétek? Autó eladás...

Mit tennétek? Autó eladás után, baleset miatt, fizetnétek még a vevőnek pluszban vagy nem?

Figyelt kérdés

Röviden a történet.

Eladtunk egy 10 éves, kitűnő állapotban lévő autót egy vevőnek. Először érdeklődtek, nagyon tetszett nekik az autó. Aztán lejjebb vittük 100e Ft-tal, azzal már komoly érdeklődők lettek. Feles fizetésben megcsináltattunk egy állapotfelmérést, ahol minden tökéletes volt

Az autó nagyon szép állapotban lett eladva, a belső bézs, amire nagyon vigyáztunk, hogy ne legyen foltos. Eladáskor le szerettek volna még alkudni 100e Ft-t, ami végül 50e lett. Plusz téli gumi szettet is adtunk.

Egy hónap múlva telefonáltak, hogy leállt az autó, mert elszakadt a vezérműszíj és keletkezett kisebb kár a motorban. Meghajtották az autót az autópályán 180-ig és ezután történt a baj.

A baleset miatt 200e lett a javítás, és azt kérték, hogy adjunk bele 75e Ft-t. Mert ez a mi részünk. Mi annyit mondtunk, hogy 50e Ft-t tudnánk, de még gondolkozunk.

Azt mondták, hogy ha nem adunk, akkor nem vagyunk rendes, becsületes emberek.

Ők 2 friss házas fiatal pár, és mi többgyerekes család.


Ti mit tennétek?



2018. nov. 1. 20:08
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Csesszek meg, ha ilyen hülyék voltak, újonnan vásárolt használt autónál első feladatok egyike az olajcsere es a vezérlés csere. Egy forintot sem adnék nekik, főleg, hogy a vásárlásnál már olcsó jánosok voltak... Mi az, hogy a ti részetek beszállni az ő autójuk javításába, eszem megall komolyan,és még van pofájuk sértegetni titeket, en elkuldtem volna őket az anyukajukba.
2018. nov. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Vétel után alap dolog a vezérműszíj cseréje egy 10 éves autónál.

Kivétel ha kapott egy szervízszámlát arról tőletek, hogy cseréltettétek, és még x kilómétert mehet a következő cseréig.

Én nem adnék bele.

Egy kötelező szervízt mulasztott, attól lett a kár, nincs közötök hozzá.

2018. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az állapotfelmérés után vették meg az autót, így én egy fillért sem adnék nekik. Jogilag sem vagy köteles fizetni, persze ha van az állapotfelmérésről hivatalos papír, és aláírták, hogy látták, és úgy vették meg az autót.
2018. nov. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizetnék egy forintot sem.
2018. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:
100%

El ne bizonytalanítson ez a manipulatív maszlag. Én biztos nem adnék nekik egy büdös vasat sem. Sőt, szerintem meg is mondtam volna nekik a helyedben, hogy rohadtul szemtelenül viselkednek.

Ez nem a te hibád. Ilyen előfordul.

2018. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy ez a ti részetek? Ti eladtátok az autót úgy, hogy jó volt. Ők tönkre tették, mert nem tudnak vigyázni rá. Nekem eszembe sem jutna ezért felhívni a régi tulajt, mert ez pofátlanság. Ne adjatok nekik pénzt
2018. nov. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Nagyon lelkiismeret furdalásunk van. A lány az apjával is felhívatott minket, hogy fordulhattak volna bírósághoz is. És nincsenek mar becsületes emberek.

Nem vagyunk rossz emberek!

2018. nov. 1. 20:22
 8/33 A kérdező kommentje:
A becsület nem azt kívánja, hogy segítsünk rajtuk?
2018. nov. 1. 20:26
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságon ez nem áll meg! Nem nekik adnának igazat, hanem neked. Jogtalanul kérnek tőled pénzt. Mi az, hogy a te részed?! Ezentúl akkor bármi baja lesz az autónak, neked is be kell szállni pénzzel? Na ne. :D
2018. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Lelkiismeretfuralást akarnak csak csinálni ezzel, nem a ti hibátok. Bíróságra? Mégis milyen indokkal? nevetségesek
2018. nov. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!