Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi az a köztes adásvèteli...

Mi az a köztes adásvèteli szerződès? El fogadják azt az Okmányirodában?

Figyelt kérdés
Vásárolni szeretnèk egy autót, ès köztes adásvètelivel adná az eladó.Mèg erről soha nem is hallottam.Tudom, hogy az eladó autókkal foglalkozik, de ilyen szerződèsről nem hallottam mèg.Valaki leírná a menetèt?Köszi!

2018. nov. 5. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Köztes adásveteli az amikor Y megvesz egy autót X-töl,de át már nem iratja hanem tovább adja Z-nek.Ez magánemberek között nem épp legális,mert el nem adhatná tovább amig nem veszi a nevére,tehát papíron nem a tulajdona.Okmányirodában átirják nevedre ha van egy 1db adásvételi X(tulaj) és Y között,valamint egy másik Y és Z(közted)!Olyanba ne menj bele hogy Y ír egyet X(tulaj,törzskönyv szerinti)és közted,mert az nem legális!Hivatalos kereskedőnél vásárolt autónál más a helyzet,ő valóban nem köteles névre venni az autót mielőtt tovább adná!
2018. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!