Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Autóvásárlás kiskorúként...

Autóvásárlás kiskorúként Mikor fogadják el az adásvételit az okmányirodában?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és szeretnék autót venni, de több verziót is hallottam az adásvételi kitöltésével kapcsolatban.

Az okmányirodában azt mondták hogy a mindkét szülőmnek alá kell írnia.. de mi van ha elváltak és csak anyukámmal tudom aláíratni?

De elvileg van külön szülői beleegyező nyilatkozat amit ki kell tölteni.

Csak addig nem akarok ebbe belevágni amíg nem biztos, nehogy az legyen hogy megveszem az autót aztán nem tudom átíratni.

Válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. szept. 27. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem szükséges mindkét szülő aláírása. Az aláírás nem is elegendő.


„Gépjármű tulajdonjogában bekövetkezett változás

Kiskorú járműtulajdonos esetén a törvényes képviselő vagy a törvényes képviselő által meghatalmazott személy járhat el.”


„Kiskorú az, aki a tizennyolcadik életévét nem töltötte be.”

2017. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát de kiskorú nevére is lehet autót iratni valahogy.. csak rákerülne a nevemre és anyukám lenne az üzembetartó
2017. szept. 28. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát de igen. Akár 1 napos gyerek is lehet tulajdonos. Csak nem ő intézi.

Olvasd el mégegyszer, ha akkor sem érted, akkor többször is: „Kiskorú járműtulajdonos esetén a törvényes képviselő vagy a törvényes képviselő által meghatalmazott személy járhat el.”

Ez nem azt jelenti, hogy a törvényes képviselő a saját nevére íratja az autót. Azt jelenti, hogy ő intézheti az átíratást.

A törvényes képviselő általában a vér szerinti-, vagy nevelő szülő, ritkábban a gyám. A helyzetleírásod alapján édesanyád intézheti a bejegyzést, hogy te légy a tulajdonos.

Bár, ha ő lesz az üzembentartó, akkor nem tudom, ennek mi a jelentősége. Mint üzembentartónak, neki lesz a kötelezettsége a kötelező gépjármű felelősségbiztosítás megkötése és fizetése, a gépjárműadó fizetése. Az ő nevére érkezik, ha adódik parkolási-, útdíj pótdíjazás, közigazgatási szabálysértési bírság.

2017. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Az hogy én lennék a tulaj ő meg az üzembetartó annyi jelentősége van hogy 100%-ban én fizetem az autót, azért valamennyi közöm legyen hozzá.. nehogy egy nap összeveszünk, gondol egyet és eladja az autót, én meg semmit sem tehetek. (Persze ez egy elég durva példa volt, nem valószínű, de sose tudni.)

És hát nyilván a biztosítás miatt lenne ő üzembetartó.

2017. szept. 28. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem akarok beleszólni az életedbe, de biztos, hogy 17 évesen pont erre kell költeni? Egy autó csak viszi a pénzt, még ha egy métert sem gurulsz vele, akkor is. Mire mindent összeszámolsz, ott vagy a havi 3000 Ft-nál.
2017. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!