Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Megköthető az adásvételi...

Megköthető az adásvételi szerződés az okmányirodában kapott igazolással?

Figyelt kérdés
A tulaj örökölt egy autót, a törzskönyvet és a forgalmit át kell íratnia a saját nevére az okmányirodában, de azt ugye csak később kapja meg. Eladható az igazolással a kocsi?
2015. dec. 12. 07:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A hagyatéki végzés jogerőre emelkedését követő 30 napig nem kell átíratnia saját nevére az autót.(SAJNOS van tapasztalatom ebben)
2015. dec. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kell vagy nem lehet? Mivel sokféleképp magyarázzák a dolgot a neten, nem egyértelmű. Okmányiroda szerint az örökösnek az átíráshoz csak a forgalmit és törzskönyvet kell fizetnie(12e), de a törzskönyv csak 2 hét múlva lesz a kezében, ezért igazolást kap arról, hogy az folyamatban van. Azt a törzskönyvet oda kell adni átíráskor, ezért érdekel hogy elég -e hozzá az igazolás, vagy mindenképp meg kell várni, amíg az örökös megkapja az új törzskönyvet?
2015. dec. 12. 08:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Még a forgalmit és a törzskönyvet se kell kiváltania ha el akarja adni. Simán lehet passziváltatni mindkettőt, és még azokat se kell kifizetni. Ráadásul törzskönyv nélkül is simán átírják az autót, már kettőt is vettem törzskönyv nélkül...
2015. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden szónak jelentősége van..a jogerős hagyatéki végzést kell megvárni, aztán írassa át, és a törzskönyv birtokában menj a hatósághoz..ez lehet, hogy idő, és pénzigényes, de később nem kell bíróságra, és egyéb fínom helyekre járnod...semmi nem lehet olyan sürgős, hogy később esetleg tisztázatlan adásvételbe bonyolódj...


ne feledd, nem egy halottal üzletelsz, hanem az örökössel...annak a nevén legyen a cájg..ő megfogható, a halott nem..


én szóltam..

2015. dec. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok.Át lehet íratni,de nem muszáj.Tehát jogerős hagyatéki végzés,elhunyt nevére szóló forgalmi,törzskönyv,adás-vételi szerződés,KGFB ajánlati igazoló a te nevedre,eredetvizsga határozat,és így átíratható 30 napig.Ha ebből a határidőből kicsúszol,akkor az örökös írassa át a nevére,majd ha a törzskönyv a kezében van,akkor te tudsz vele szerződést kötni.
2015. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem 10 okmányirodát, egyöntetűen mondják, hogy a hagyatékátadó végzéssel átírható a kocsi 15 napon belül. Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 15. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!