Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék buszsofőr?

Hogyan lehetnék buszsofőr?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára csinálom a B kategóriát, 20 éves vagyok és buszsofőr szeretnék lenni.

Úgy tudom C és D kategória kell buszra. Ezt lehet B után rögtön? Vagy van egy korhatár?

És utána előröl kell a kresz meg minden?



2018. nov. 15. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Lehet egyből B után, én most a C-t csinálom, báár nekem 3 éve van meg a B. C jogsival csak 21 éves korodba hagyhatod el az országot, D-vel a zsebedbe (busszal) 24 évesen, de 21 től tudsz menni D-re ha van C jogsid. :)


20/F

2018. nov. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Továbbá kell páv2 és személyszállító gki , hogy ha látható jövedelmed származik a 3.5t meghaladó gépjárművek vezetéséből.
2018. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Úgy tudom 2 éves B jogsi kell ahhoz, hogy elkezdhesd a C kategóriát.

Ha megvan a C és jelentkezel buszvezetőnek (nem sofőr) akkor a cég fizeti a D kategóriát, amennyiben aláírsz 2 éves szerződést a céghez és sikeresen elvégzed a tanfolyamot.

2018. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Minden válasz hiányos vagy pontatlan. Megcsinálod a B jogsit. Utána rögtön megcsinálhatod a C-t és C után a D-t. (C 18 éves kortól, D 21 éves kortól)

Külföldre C-vel 21-től, D-vel 24 éves kortól mehetsz. Ha buszozni szeretnél, szükséged lesz egy személyszállítói GKI-ra, amihez érvényes D kategória megléte szükséges. Plusz ha itthon szeretnél buszsofőrként dolgozni, szükséged lesz PÁV 2-re, amihez kell egy 2 éves jogsi. Tehát ha az első megszerzett kategóriád a B, akkor annak kell 2 évesnek lennie.

2018. nov. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2018. nov. 15. 17:22
 6/9 SándorÚr ***** válasza:
Hajdu Volán régebben hírdette, hogy vállalja a képzés díjját ha leszerződsz velük
2018. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tudom,hol vagy helyileg,a Dakk biztos állja a C-t, D-t is és minden ezzel kapcsolatos vizsgát, cserébe persze egy szerződésért, hogy utána náluk is maradsz.Nem tudom pontosan,mennyi ideig, de 2 év biztos van. És elég hosszú időbe telik, mert kevesebb az oktató is ezekre...
2018. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Dakknál ha fizetik a C-től a személyszállítói GKI-ig mindent, akkor tudomásom szerint 3 és fél évet kell aláírni. Ja és jóval több pénzt számolnak mint amennyibe kerülnek a képzések és a vizsgák. Ráadásul kicsit több mint 1 év mire megvan minden.
2018. nov. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen ahogy az utolsó írja.. megkérdeztem a párom és 3 és fél évet írt alá lassan 1 éve csinálja pedig minden elsőre megvolt neki
2018. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!