Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Durván túlárazott régi motorke...

Durván túlárazott régi motorkerékpárnál, hogy lehet dűlőre jutni alkuval?

Figyelt kérdés

MZ ETZ-t szeretnék venni hobbicélra. Ez lenne a szóban forgó motorkerékpár: [link]

Ennyit nyilván nem ér, hiába van szép állapotban. Hogy lehetne úgy távozni a helyszínről, hogy az eladó is boldog legyen az érte kapott pénzzel és én se húzzam a szám, mert lenyúltak?



2018. dec. 6. 18:32
1 2
 11/15 veterán vas ***** válasza:

#4!

Adtam/vettem már néhány járművet életem során, így le merem írni, hogy miket tapasztaltam.

Vegyük a mostani példát: árulok egy motort 650e. Ft-ért.

Na most ha valaki ennek a 650-es árnak a tudatában -az általad leírt módon- elkezd "lassan 2-5 ezreseket számolgatni", és 300nál megáll, akkor én azt a vevőnek látszó lényt, egyszerűen körberöhögöm.

És itt most nem az a kérdés, hogy megéri vagy sem, azt majd döntse el a vevő. Itt arról van szó, hogy egy épeszű embernek azt mondják valami 650, akkor ne tologasson az orrom alá 300at.


Remélem érted? ;)

2018. dec. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Detto a tapasztalatunk...

Én a "nem kiröhögve elzavarós" eladókkal tapasztaltam a "mohószem"(értsd) szindrómát...Ezért működhet a pénz látványa,főleg amikor eszmei értéken akarnak eladni valamit... :)

Természetesen emberfüggő, így teljesen igazad van.

2018. dec. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Őszintén? Az,hogy ennyi lett az áruk a régi motoroknak? csak a vevők butasága tehet róla! 5-6-száz ezer egy öreg szar, amivel nem lehet sehova eljutni? Tulaja válogatja! Egy biztos sokat motorozok, és ilyen motorokat sokszor láttam amikor vesézik őket! Nekem nem kellene! Az én motoromnak a fogyasztása,fele ezeknek a régi verdákhoz képest!Pedig nem 250-es, hanem 1400cm-is! Bárhova mentünk gond volt az induláskor, a vonulás közbe, állandóan szerelni kelet őket! Ebben az árban már kitűnő Japán motorokat lehet venni! Én nem gondolkoznák ebben a kategóriában! Persze ha ez az álmod, ne hallgass senkire! Vagy elgondolkozol! A te döntésed! Kíváncsi vagyok rá!
2018. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Ilyen motort nem mindennapi használatra vesz az ember. Nekem is van "normális" motorom a veteránok mellett. Sok ember gyűjt valamit; én a régi motorokat. Némelyik befektetésnek is jó, mert lejjebb már nem megy az ára és több se lesz belőle. A fenti ETZ tömegcikk, nem egy ETS (ha az MZ-nél akarunk maradni), mégis irdatlan árakon hirdetik meg a legtöbbjét, mert "ami régi, az biztos egy vagyont ér" elvet vallja az eladó. Én mindig arra törekszem, hogy tökéletes csere jöjjön létre, mindkettőnk elégedetten távozzon az üzlet lebonyolítása után.
2018. dec. 14. 14:39
 15/15 anonim válasza:
Jól leírta az utolsó, itt már nem használati értékről van szó. Ugyanakkor nem tudhatjuk mennyire van megszorulva az illető és mit szól a fele összeghez.
2019. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!