Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Feladtam a jogosítványt,...

Feladtam a jogosítványt, viszont baromira nyomaszt. Más is így érzett?

Figyelt kérdés

Az oktatóm szerint jól vezetek, ezek ellenére sikerült 4x megbukni a forgalmi vizsgákon. A 4. után elegem lett, és eldöntöttem, hogy sokmindenkinek jobb, ha maradok a tömegközlekedésnél, és nem rakom le a jogosítványt, azonban bosszant is, mert 1 éve elkezdtem, és beleöltem közel 300e ft-ot.

Ki hogy tette túl magát azon, hogy ennyi pénzt elúsztatott a semmibe?


2018. dec. 11. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Menj át másik oktatóhoz. Valami oka csak van, hogy megbuktál. Ne hagyd abba, pláne ha ennyi pénzt beleöltél már.
2018. dec. 12. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

A közel 300ezer forintból mennyi volt az, ami konkrétan a cezetés gyakorlására ment, hány órát vezettél?

A másik kérdés, hogy milyen hibák miatt buktad a vizsgát?


Lehetséges, sőt valószínű, hogy korai volt még a forgalmi vizsgákkal kísérletezni, gyakorolni kellett volna még.

Van egy kötelező minimum óra meghatározva, ami 30, de az nem aut jelenti, hogy utána kötelező vizsgára jelentkezni, ha szükséges 50-60 óra gyakorlás után is lehetséges az első vizsga, pontosan azért, mert azzal nem lehet a végtelenségig kisérletezni.

Nem tudjuk valójában mennyire is megy neked a vezetés, miért voltak a bukások, de a feltett kérdésedre nagyon kevés ember tudna válaszolni, ugyanis nem jellemző, hogy feladják, sőt aki már ennyi pénzt, idöt rááldozott, és úgy alakult, elment PÁV-ra, csak kevesen adták fel, és azok adták fel, akik nem is akarták igazán, hogy sikerüljön.

Neked kell döntést hoznod, sem le, se rá nem beszéllek, de ha belül nincs neg a kellő elszántság, akarat, a jogositvány szerzés is végződhet kudarccal, holott a követelmény nem túl magas (és itt ismét jön az, hogy miért buktál meg eddig?)

2018. dec. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ember, ne szórakozz! Menjél vissza, csináld üeg 5.-re átmész. Vagy ha nem páv4-en kiderül , hogy jobban jár e mindenki, hogy a zsúfolt tömegközlekedést választod e vagy nem. Én elsőre átmentem b-n nem tudom, hogyan , elég balek vagyok, most c-t keztdem elmélet pipa, rutin pipa biztonság üzemeltetés másodjára is bukás, pedig abból vagyok a legjobb, minden alkatrészt felismerek, tudom mi-mire jó, mégis vizsgán alábbhagy a tudásom. Ne csináld, hogy értelmetlenül hagytad abba..


Ja, és alap dolog egy jogsi, mint az érettségi, de a b jogsi bármikor kellhet. Menjél vissza és csináld meg.


Én is ha kell 2 évig próbálkozok a bü-vel , nem érdekel a kudarc.

2018. dec. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
automata kocsira ülj át. a korlátozással ne törődj, csak vizsgázz le. azon sikerülni fog.
2018. dec. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen-igen, jól mondja,automata olyan mint a játékautó, sok butuska olajban született mondja csak, hogy az nem autó és automatát is tudsz venni olcsón, ezres Swift pl. egy kiváló autó.
2018. dec. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3 bukásom volt, az elsőt szétizgultam és bementem az egyirányúba, a másodiknál jattos vb-t kaptam, a harmadiknál pedig 60nal érkeztem meg a településtáblához, motorfékkel.

Az oktatómmal semmi bajom nincs, több mint 40 órát vezettem (4700/óra), szerinte jól megy a vezetés, dinamikusan vezetek, parkolni is tudok, a váltással sincs bajom, pustán az bosszant, hogy minden apróságra meghúznak ha nem jattolok (meg itt nem is engedik).

Gondolkodtam hogy átmegyek máshoz, de az macera, papírmunka, idő, még több pénz, semmi hangulatom hozzá. Egy év alatt elment a kedvem, pedig az elején úgy álltam neki, hogy olyan munkát fogok végezni, ami B-vel végezhető. Ez így meghiúsult, a mostani munkámat nem is szeretem.

2018. dec. 12. 13:43
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom hogy a kérdésben 4-et írtam. Késő volt már.
2018. dec. 12. 14:43
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Az első egyértelmű bukás, még a legrendesebb vizsgabiztos sem nézheti el, ha az egyirányú utcába, forgalommal szemben hajt be a vizsgázó.

Jattos vizsgabiztos... nem tudom ez, hogy derült ki (lentebb meg írod, is, hogy nem lehet vb-t lefizetni), de mindegy, mert a vizsgabiztos személye a szerencse faktor a vizsgán, lehet engedékeny, vagy szigorú.

A harmadik bukás példa a szigorú vizsgabiztosra, ugyanakkor a vizsgázó butasága is, ha a vizsgán ilyen alapvető hibával esélyt ad a buktatásra, település kezdete táblához 50-el kell megérkezni.


Nem látom okát, hogy miért kellene feladni, butaságot nem szabad csinálni a vizsgán, egyértelmű, hogy az egyirányú út miatt jogos a bukás, a sebesség túllépés miatt is buktathatnak, a második esettel nem tudok mit kezdeni.

Nem javíthatatlanok ezek a hibák, de a vizsgának pont az a lényege, hogy ott ezek nem megengedhetőek.

2018. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hovarju ***** válasza:

Szerintem, ne add fel. Vegyél még órákat és sikerülni fog.


Szerintem kevés embernek sikerül a kötelező minimum 30 óra alatt rendesen megtanulnia az autó kezelését.

A nagy átlagnak sokkal több időre van szüksége. Nekem volt egy váltótársam, aki kb.1,5 év gyakorlás után vizsgázott le. a második vizsgája sikerült.


Én eleve úgy iratkoztam be, hogy 40 órát fizettem be, mert a semmiről kellett megtanulnom vezetni és csak az oktató autón tudtam gyakorolni. végül úgy alakult, hogy a 66.órában vizsgáztam. Elsőre sikerült és azóta is rendszeresen vezetek.


Szerintem most pihenj rá egy kicsit és januárban vegyél néhány órát az oktatóval és menj el vizsgázni. menni fog.

2018. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
Anno egy osztálytársamnak a 7. sikerült. Hol relatív gyorshajtás (havas esőben), hol túl lassú hajtás... Nem adta fel, próbálkozott, aztán egyszer csak sikerült. Ha vezetni akarsz, akkor ne add fel. Egy jogsi nem azt jelenti, hogy aztán mindenhová csak kocsival mehetsz, de vannak olyan helyzetek, amikor a tömegközlekedés nem opció.
2018. dec. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!