Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikában miért van sok...

Amerikában miért van sok helyen kínaiul írva az úttestre?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen láttam élőben is, filmekben is, játékokban is, hogy nagyvárosokban, pl. Los Angelesben többsávos utaknál főleg fel van festve az útra hogy "XING". Ez nyilván kínaiul van, de mit jelent pontosan és főleg miért festik fel az úttestre az Egyesült Államokban, ahol az angol az elsődleges nyelv, a másodlagos meg a spanyol?

2018. dec. 17. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
XING ami CROSSING-ből származik . Rövidítés, semmi köze a kínai nyelvhez.
2018. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

+ infó:

Ha nem lenne világos a logika akkor gondolj az éppen aktuális Christmas - Xmas párosra.

2018. dec. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Xing (crossing) azaz átkelés, jellemzően gyalogátkelők szokták felfesteni (xing ped-crossing pedestrian) de előfordul vidéki utakon is táblára írva (pl: deer xing- szarvas átkelés). Tehát átkelőhelyet jelöl.
2018. dec. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%
az amcsik imádnak rövidíteni, persze nem minden áron..a lényeg, hogy ők(a helyiek) értik..
2018. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
A xing-ben melyik a kínai irasjel ?
2018. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ilyent még nem láttam, de Kínában sem: 横断


A 行 (angol fonetikával xing) sort jelent.

2018. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

ped xing = pedestrian crossing (gyalogátkelőhely)

az amerikai kresz táblák, útburkolati jelek egyébként is többnyire szövegesek.

egy nagyvárosi kereszteződésben novellát olvashatsz a mindenhonnan belógó utcanevekből, no u-turn, left turn must yield, bus only, give way, speed bump, stb... táblákból :)

2018. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 10 deka farhát ***** válasza:
100%
A "cross" szót gyakran szokták x-szel helyettesíteni mindenféle angol nyelvű országban. A londoni King's Cross pályaudvart is láttam már KingsX vagy simán KX-nek rövidítve.
2018. dec. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!