Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Haverom meghúzott az én...

Haverom meghúzott az én autómmal egy parkoló autót majd otthagyta. Mire visszaértünk eltünt. Ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma lett volna házibulink. Nekem dolgom volt, ezért odaadtam neki annyira hogy elmenjenek vásárolni. Mikor hazajöttem mondta hogy délelött végig húzott egy parkoló autót, de megijedt és tovább hajtott. Az én autómon az 1500 forintos díszléc károsodott csak, az nem gond, könnyű csere. Viszont mire vissza mentünk az autó eltünt.


Ilyenkor mit lehet tenni? Egyik oldalról félek hogy az én autóm, ezért ha feljelentést tesz az illető engem fognak megbüntetni nagyon durván. Másfelől én se örülnék ha valaki végig karcolná az autóm oldalát és lelépne.

De ezek után elszállt minden bizalmam haverom irányába. Mert mikor visszafele mentünk akkor is a kifogásokat kereste hogy miért is nem az ő hibája volt. Nem lepődnék meg ha baj lesz akkor kioldalazna az egészből.


2018. dec. 22. 15:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Soha többet nem kapja kölcsön senki az biztos.
2018. dec. 22. 15:45
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges hogy a facebookon felfogja tüntetni a tulaj hogy valaki meghúzta az autóját. Ha az adatokat is kiírja hogy milyen autó volt az, és a tiédre ismersz akkor mielőbb jelentkezz az illetőnél, haverodat is szépen cibáld oda, és rendezzék le egymás közt. Ha a haverod nem hajlandó mit tenni akkor magadnak kell megoldanod, de ha nem akarsz fizetni, meg te vállalni a felelősséget akkor az illetővel akinek az autója megsérült a haverod miatt akkor rendőrségre menjetek, tegyetek erről bejelentést, mondd el hogy a te autóddal tették, te KÖLCSÖN adtad a haverodnak de ő nem hajlandó vállalni a felelősséget.
2018. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rendezzétek el,ha nagy a kár adj betétlapot,haverod meg fizesse a biztosítás különbözetét akár egy összegben.Az a baj hogy akárki vezet a biztosítás a kocsira van kötve,és a szerződő felel.Vagy kp,vagy betétlap.Rendőrség,polgári per,érdemes elkerűlni.
2018. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!