Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Belefutotottam egy védába,...

Belefutotottam egy védába, várható csekk?

Figyelt kérdés
Főútvonal mentén a lakott területet elhagytam, és a pusztában elkezdtem neki nyomni, kb. 68-70-el mehettem át alatta, amivel nem is lett volna gond, de utána találkoztam cselesen a település vége táblával.
2018. dec. 28. 23:56
 1/9 grafno ***** válasza:
55%
Ha nem is gyorshajtas miatt, de januarban mindenkepp varhato.
2018. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát fene tudja. Elméletben a véda mindig mindent lát és már úton van a csekked.

Gyakorlatban pedig csak a gyorshajtást figyeli és azt is csak az esetek elenyésző részében. Meg merném kockáztatni hogy megúszod.

2018. dec. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha ott, ahol a fix traffipax áll, a sebességhatár 50 km/h (ezt vettem ki szavaidból), akkor mindegy, hol voltak házak és hol volt hozzájuk képest a lakott terület véget jelző tábla. Márpedig 68/70-nèl már jár a csekk, ha amúgy 50-re volt állítva a traffi.
2018. dec. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Óra szerint 70?

No para!

2018. dec. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg megúsztad.

Amúgy hol van ez?

2018. dec. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki védába belefut az megérdemli, fizessen, olyan fokú figyelmetlen közlekedő közveszélyes
2018. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Bocskaikert.
2018. dec. 29. 09:56
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

50-es tábla volt?

Sebességmérőd alapból kicsit többet mutat,kb.+3 km/h.

50es tábla,+15 km/H ráhagyás,+3 km/H hibahatár,ha 70-nél kicsit is kevesebbet mutatott az óra,nem fizetsz.

69 km/h tényleges sebességről büntetnek,ekkor az órának kb.72-kell mutatnia.

Ha esetleg 40-es tábla volt, akkor várhatod, de max. 3-4 hét alatt meg szokott jönni.

2018. dec. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez már majdnem pontos válasz. :)

66-tól büntetnek, 3 a mérési hibahatár, vagyis 69-re állítják a Védát, mert akkor már bizonyíthatón legalább 66-tal ment a delikvens. Tehát 66-tal közlekedve is mérhetnek 69-et a hibahatár miatt, amikor már 30-ba kerül a fényképezkedés.

Az órák többsége felfelé csal, bár előfordul nagy ritkán pontos is, többnyire digitális órák. Nekem az egyik kocsim valós 66-nál kb. 73-at mutat, a másik 71-et. Az előző céges autóm 70-et, a mostani (ugyanolyan márka, csak új) 67-et. Tehát, mindenképpen a határon voltál, biztosat nem lehet mondani.

2019. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!