Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ennek mi is az értelme?

Ennek mi is az értelme?

Figyelt kérdés

Nézzétek el, lehet buta kérdés, lány vagyok. Szóval jogsit szeretnék, szóval nekiálltam kicsit már nézelődni műszaki téren is az autókról. Ugye van a részecskeszűrő rendszer amit ha jól értelmezem annyit tesz, hogy felfogja a kormot. Eddig rendben is, de utána meg kiégeti magából, magyarul gondolom akkor simán kisöpri, mert gondolom a korom nem képes még jobban elégni.

Akkor tulajdonképp mi az értelme ennek a rendszernek? Nem folyamatosan engedi ki a kormot, hanem időnként egy nagy adagot és ennyi?


Lehet tényleg buta kérdés, de aki jobban ért hozzá, egyszerűsítve leírná mi a lényeg?



2019. jan. 2. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

A korom a tökéletlen égés miatt jön létre, szilárd anyag, amit megfelelő technikával el lehet égetni, legalábbis részben, és akkor a szilárd korom egy része hamuvá, és különböző gázokká alakul át, amelyek mellesleg szintén mérgező vegyületek.


https://www.youtube.com/watch?v=gvb4i5W2lFg


A műszaki kérdések érdeklődési szinten hasznosak, de nem kell azokat mérnöki szinten tudni, aki a KRESZ-t tudja, annak nem kell félni a tesztlapon lévő műszaki kérdésektől, ami 5 pontot jelenthet, a kérdések többsége, értelem szerűen a KRESZ.

2019. jan. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, nézem a videót. :)
2019. jan. 3. 00:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Elég sok műszaki részletet magyaráz el (szerintem) érthetően Gajdán Miklós a videókban, és azok megnézhetők a youtube-n.

Ezeknek nem is a KRESZ vizsga miatt van igazán haszna, egyszerűen azért hasznosak, mert érthetően elmagyarázza, hogy is működnek az autók.

A KRESZ vizsgán van ugyan a tesztlapon 5 műszaki, illetve fizikai összefüggésekre irányuló kérdés, de azok felületesek, azért nem kell pánikolni, ha valaki nem tudja pontosan hogy működik a részecskeszűrő, vagy az üzemanyag ellátó rendszer, nem is a vizsga miatt érdekes az, hogy valamennyire legyen képben az autó használója a jármű működésével, hanem azért, hogy tudja, mi az, amikre oda kell figyelni az autó használata során.

Vannak megtörtént esetek, amelyek szinte kabaréba illőek, pl nem tudta az illető, hogy a motorban ellenőrizni kell az olaj szintet, rendszeresen cserélni az olajat, ellenőrizni a fagyálló értéket, stb... a bajt könnyebb, olcsóbb megelőzni, a KRESZ vizsgán is kb erre irányuló kérdések vannak, nem várnak el részletes műszaki ismereteket, de a plusz tudás mindig hasznos.

2019. jan. 3. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, közben felfedeztem én is, hogy van több videója is, nagyon jók. :) Gondoltam azért úgymond nem árthat ha kicsit műszakilag is megpróbálok tanulgatni, mégis csak jobb ha picit értem is mi történik az autóban nem csak a bemagolt választ tudom a kérdésre :)
2019. jan. 3. 03:41
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem a tanulásról lebeszélés volt a célom, irtam, hogy a tudás mindenképpen hasznos, a KRESZ vizsgára írtam, hogy megrettenni bem kell a műszaki kérdésektől.

A kérdésednél maradva, nagyon jó, ha ismered a részecskeszűrő müködésének elméletét, de a vizsgán nem lesz részletekbe menő műszaki kérdés - rákérdezhetnek a részecskeszűrő funkciójára (káros anyag kiszűrése), de az már nem lesz kérdés hogyan működik.

A mélyebb tudásnak a gyakorlatban lesz igazán haszna, pl a tudásod segíthet abban, hogy ne tedd tönkre idő előtt a részecskeszűrőt az autódban (ha van benne), de lehetne sorolni a többi videóban látható példákat, amelyekből sokat lehet tanulni (pl kettős tömegű lendkerék felépítése, működési elve, meghibásodása, stb)

2019. jan. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a lebeszélés volt a cél. :)
2019. jan. 3. 05:12
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Ahhoz képest, hogy lány vagy és jogsid sincs, jobban látod a dolgot, mint sok nagy autószakértő és észrevetted ezt az ellentmondást. A koromszűrős annyit csinál, hogy nem folyamatosan köpi ki a kormot, mint egy szűrő nélküli dízel, hanem 500 kilóméterenként egyszer, de akkor aztán hatalmas mennyiségben. És sokszor pont városban, mert ott is tudnak regenerálni a tévhittel ellentétben, nemcsak autópályán.
2019. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!