Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi értelme van a behajtani...

Mi értelme van a behajtani tilos táblának, ha ki van rakva a kiegészítő jelzés, hogy kivéve célforgalom?

Figyelt kérdés

A könyv azt írja, hogy nem áthajtás, hanem legalább egy megállás.

Ez számomra nem egyértelmű vagyis az, de most ezt könnyű kijátszani.


2018. máj. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Valóban könnyű kijátszani.

Hogy mi értelme van?

Teljesen kitiltani nem lehet a járműveket, mert az úton/utcában emberek laknak, üzemek, irodák lehetnek.

A kiegészítő tábla nekik engedi meg a behajtást.

Tehát akinek ott van dolga, mehessen. Lakóhoz, munkahelyre stb.

Tudsz valami jobb megoldást a forgalom csillapítására? Mert hát az a lényege, hogy ne legyen rajta jelentős járműforgalom.

2018. máj. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem nincs ezzel gondom, csak azt hittem van valami trükk.

Ezek szerint nincs.

Köszi a választ.

2018. máj. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmi.


Az egyik legértelmetlenebb tábla, ami létezik. Én pl. teljes mértékben figyelmen kívül szoktam hagyni.

2018. máj. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Hármas, miért is? Rövid útszakaszokra kiválóan alkalmazható. Egy kamera elég, már lehet is szórni a bünti két. Arra nyilván nem jó, hogy egy fél lakónegyedet tehermentesítsen (arra ott az egyirányúsítás), olyan helyeken rendőr nélkül tényleg nem sokat ér, bár bennem van annyi jó érzés, hogy meggondolom, tényleg arra tudok-e csak menni.


A megoldás pedig az lenne, ha a levédett terület méretétől függően minimális tartózkodási időt írnának elő a területen belül. Nem voltál ott 5 percig sem, látta a kamera? Nesze, tízezres csekk. Máris szintet lépnénk az átmenő forgalom szabályozásában.

2018. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

Miért ne lenne értelme?

Teherforgalmat pl. nagyon szépen meg lehet szűrni, menetlevélen nincs rajta hogy ott van dolga, mégis behajtott, megy a bünti.

Az ilyen f/szparasztokkal szemben, mint a hármas pedig jó megoldás lehet a kamera.

2018. máj. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bemész egy ilyen utcába. Meg kell ott állnod, akármilyen céllal, de ezt rugalmasan fogják értelmezni. Na most képzeld el, hogy 5 ilyen utcán átvágva le tudnád vágni az útvonaladat mondjuk reggel munkába menet. Ha mind az 5 utcában megállsz egy 2 percre, akkor már mindjárt lehet, hogy nem éri meg arra levágni az utat.
2018. máj. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!