Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen alapon vezethetem...

Milyen alapon vezethetem (hivatalosan) a más magánszemély nevén lévő autót?

Figyelt kérdés

Ha a rendőr igazoltat, gondolom, nem kötelező neki elhinni, amit mondok, hogy nem loptam.

Mindenképpen kell írni kölcsönadási szerződést, ha pl. a más településen lakó, más vezetéknevű rokonomtól elkérem a kocsiját? És ha a más településen lakó apámtól?


2019. jan. 5. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Egy írásbeli engedély is megteszi.
2019. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Legyen nálad a kocsi forgalmija és ez 99%-ban elég is.
2019. jan. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Forgalmi ott van az elėg. A szóbeli megállapodás (kölcsönadas) is elfogadható így nem köt belė. Viszont ami a legjobb az egy írasos kölcsönadasi. Tanuval. Sok gebaszt megoldhat a tól ig xy nal van a kocsi. Pl gyorshajtas, koccanas cserbenhagyás stb esetėn ėlet meg pėnz mentő a papír.
2019. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%
Így van ahogy hármaska írja: rendőr nem fog belekötni, amíg nem áll körözés alatt az autó és nem tűnsz tolvajnak, de egy csomó ronda kellemetlenséget meg lehet előzni egy papírral, amin percre pontosan fel van tüntetve, mettől meddig volt nálad az autó.
2019. jan. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 6. 05:10
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Nálam mindig csak forgalmi van, soha nem volt gond. Fél Európát bejártam így, hogy nem a nevemen volt az autó.
2019. jan. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is.

Én is csak így, külön papír nélkül szoktam, de nem tudtam, ez így mennyire "hivatalos", vagy csak a rendőr jó szándékán múlik, hogy nem problémázik rajta.

2019. jan. 7. 07:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyon kell papír:

[link]

2019. jan. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!