Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg ha leraktad a jogositv...

Tényleg ha leraktad a jogositványt (B) akkor félévig nem vezethetsz egyedül, csak ha olyan ül melletted akinek van már jogositványa legalább 1+ éve?

Figyelt kérdés
Itt GYK-n olvastam...
2019. jan. 13. 07:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
44%
Emberek, Európában ha 18 éves vagy és a jogosítvány a zsebedben van, arra mehetsz egyedül, amerre látsz, és amerre akarsz. Semmiféle korlátozás nincs. Romániában sem. Romáiában van egy olyan hülyeség, hogy európai utakon (főutak és autópályák) 20 km/h-vel lassabban mehetsz, mint a max megengedett sebesség, addig, amíg nincs egy éves a jogsid. De ez senkit sem érdekel és nem is nézi senki.
2019. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
22%
Hozzátenném, hogy előzni sem előzhetsz csak az előtted lévő autós engedélyével és azt is csak külön karjelzéssel. Első fél évben csak balról kezdhetsz tolatni és autópályára csak a karbantartó engedélyével hajthatsz fel este 10 és 11 között, hóba jégen nem vezethetsz illetve nyáron erős napsutésbe és csak 500 ccm teljesítményű autót vezethetsz, ami ügye nincs kvázi nem vezethetsz a első 5 évben csak nézhetegy, hogy más hogy vezet.
2019. jan. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mindenkinek ment a zöld
2019. jan. 13. 10:21
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nem került a szlovákoknál bevezetésre, de fontolgatták. Ez egy 2011-es cikk:

[link]


Nem tudom, miért toltátok le azokat a válaszokat, amelyekben azt írják, hogy nincs ilyen szabály, soha nem is volt Magyarországon.


Kérdező, mivel elmúltál 18., ha Sopronban veszed át a jogsít, fél óra múlva Ausztriában autózhatsz, tök egyedül.

2019. jan. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Pécs :D Horvátba vagyok félóra alatt :D
2019. jan. 13. 10:58
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt kérdező!

„Itt GYK-n olvastam...”. Eszerint úgy kaptál „B” kategóriás vezetői engedélyt, hogy nem tudod, miről volt szó oktatáson – a kérdésed alapján legfeljebb félévvel ezelőtt -, hanem a GYK-n tanulsz szabályokat? Az oktatáson volt szó erről a korlátozásról? És te, mint érintett, azon nyomban el is felejtetted? Vagy gondolod, hogy van ilyen korlátozás, csak mélyen hallgattak róla, és cserébe részesedést kapnak a rendőröktől a kiszabott bírságok után?

És belegondoltál: ha felnőtt ül melletted, akkor ki minősül vezetőnek? Ki a felelős balesetokozás esetén, kit bírságolnak szabálysértés elkövetésekor?

„Pécs :D Horvátba vagyok félóra alatt :D” Nana! Hacsak nem olvasol valahol közben valamit, hogy Pécsről tilos Horvátországba menni, vagy hogy az 58-as úton legalább 58-szor meg kell állnia pihenni annak, aki végighajt rajta. Vagy ki tudja, mit nem.


Tisztelt # 4-es válasz [2019-01-13 08:09] írója!

Magyarországon sem elvileg, sem gyakorlatilag nincs, és régen sem volt ilyen szabály.

Nem határoztad meg, hogy mit értesz régen alatt, de úgy gondolom, hogy 1976. január 1-e elég régen volt, mivel, azóta kicsit több mint 43 év telt el.

A jelenleg is érvényes KRESZ, az 1/1975. (II. 5.) KPM–BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól, 1976. január 1-én lépett hatályba. Sok része változott, akár többször is, de a „A járművezetés személyi feltételei”-t meghatározó 4. § rendelkezései – egy, a kerékpárosok ittas vezetésére vonatkozó kivételtől eltekintve – a kezdetektől, azaz 43 éve és 16 napja, változatlanok.

„4. § (1) Járművet az vezethet, aki

a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel rendelkezik, és a jármű vezetésétől eltiltva nincs,

b) a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van, továbbá

c) a vezetési képességre hátrányosan ható szer befolyása alatt nem áll, és szervezetében nincs szeszes ital fogyasztásából származó alkohol.

(2) A jármű vezetését az üzembentartó nem engedheti meg, illetőleg a vezető nem engedheti át olyan személynek, aki az (1) bekezdésben meghatározott feltételeknek nem felel meg.

(3) Az (1) bekezdésben említett engedélyt a vezetőnek vezetés közben magánál kell tartania.

(4)*¹ Az (1) bekezdés b) pontjában foglalt feltétel fennállása esetén a kerékpárosra nem kell alkalmazni az (1) bekezdés c) pontjában a járművezető szervezetében szeszesital fogyasztásából származó alkohol jelenlétére vonatkozó korlátozást.”

*¹ Megállapította a 172/2014. (VII. 18.) Korm. rendelet 1. §. Hatályos: 2014. VII. 19-től.

Ha az 1976. január 1-i hatálybalépés óta

• valami változott, vagy beiktatódott, akkor ott a *-jel, és fölé húzva az egeret, láthatóvá válik, hogy mi változtatta, és az mikortól hatályos? Például: [link]

• ha valami megszűnik, akkor is marad a helye, és a *-jel, és fölé húzva az egeret, láthatóvá válik, hogy mi helyezte hatályon kívül, és mikortól? Például: [link]

• Mivel „A járművezetés személyi feltételei” fejezet pontjai közül – a kerékpárosokat kivéve – nincs sem módosítás, sem megszűnés jelölve: minden elég régóta, vagyis több mint 43 éve változatlan. Nem került ki sem módosítással, sem törléssel olyan rész, ami feltételül szabta volna bárki jelenlétét a vezető mellett: [link]

Én, még régebben, 1970. december 19-én szereztem vezetői engedélyt, de akkor sem, és azóta sem volt ilyen korlátozás.

2019. jan. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!