Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kresz kérdés. Mi a helyes...

Kresz kérdés. Mi a helyes továbbhaladás a következő esetben?

Figyelt kérdés

Városon belül, 2x2 sávos úton haladok, lámpás kereszteződés jön. Az én belső sávom enged tovább egyenesen, a szélső sáv csak jobbra enged tovább. A kereszteződés után újra két sáv van (a következő jobbos miatt a szélsőbe szeretnék majd sorolni).


A belső sávba érkezzek (majd indexeljek jobbra), vagy egyből a szélsőbe (jobbról kis ívben ide nem enged kanyarodást)?


2019. jan. 14. 12:12
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2019. jan. 14. 12:19
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Hivatalosan 1, de gondolom a kettest életképes. Hol van ez a hely?
2019. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Miskolc, Soltész Nagy Kálmán - Bajcsy Zsilinszky kereszteződése, Soltészon a Zsolcai kapu felé haladva.

A "szokás" itt az, hogy mindenki a továbbhaladási sávjába érkezik irányjelzés nélkül, mert később már nem szívesen engednek át a másikba, illetve be is állnak a sávok.


Érdekel, hogy mi a szabály, mert sok a bizonytalankodás és a balesetveszélyes helyzet.

2019. jan. 14. 12:40
 4/15 A kérdező kommentje:

És lám, a googlin is látszik, hogy a kisteher előtti egyből a szélsőbe érkezett, a kisteher meg valószínűleg a középsőbe fog (vagy legalábbis megtehetné).

[link]

2019. jan. 14. 12:45
 5/15 anonim ***** válasza:
A rajzodon az látszik, hogy a szélső sáv kanyarodni fog jobbra, akkor miért sorolnál ki? Maradsz a belsőben és annyi. Egyébként mindig sávból sávba érkezünk, ez az alapszabály, aztán sorolunk ki, ha akarunk. Kanyarodásnál is ha balra kanyarodsz kétsávos útra, a belsőbe kell érkezz, majd onnan mész a külsőbe.
2019. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én a kereszteződés után jobbra szeretnék majd kanyarodni a következőnél, azért választanám a 2. útvonalat. És én is úgy gondolom szabályosnak, hogy továbbhaladok a sávomban és a kereszteződés után kisorolok (1-es útvonal), de reggelente mind a két sáv be van állva, és a belső sáv feltartása nélkül nem tudom ezt megtenni.


Viszont balra kanyarodásnál is érdekes amit mondasz, én is mindig a belsőbe érkezek. Viszont a tanulóvezetők és rengeteg más söfőr automatikusan a külsőbe érkezik. Úgy tudom, hogy ez szabályos (és gondolom a tanulóknak sem oktatnak hülyeséget).

2019. jan. 14. 16:36
 7/15 anonim ***** válasza:
Veszélyes, főleg akkor, ha telizöld van és szemből is kanyarodni fognak kis ívben jobbra, te nagy ívben balra, esélytelen a találkozás, ha tartja mindenki a kanyarodási szabályt, sávból sávba érkezünk.
2019. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sávot valthataz a kereszteződésben haladva is (2. eset), ha nem tiltja záróvonal, csak indexelj.
2019. jan. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Milyen sávváltásról beszélsz? :)

Először 1 sáv megy egyenesen, a kereszteződésben egyáltalán nincsenek sávok felfestve, aztán a kereszteződés után lesz 2 sáv. Itt nincs szó sávváltásról, hanem oda érkezel, ahová csak akarsz. Még indexelni sem kell, mielőtt bejutnál a sávozott részre, mert bármelyik sávba érkezel, ez a folytatása a te kereszteződés előtti sávodnak.

Itt a lámpa nem telezöldes, tehát a nyílból biztosra lehet tudni, hogy egyenesen haladva senkivel nem kerülhetsz elsőbbségi viszonyba, azaz, jobbról érkezve se fog senki a te új külső sávodba menni, tiéd a pálya teljes egészében.

Ha sikerül ez a link, akkor itt lehet lekövetni a dolgot:

[link]


Mutatok egy hasonlót, ami egyértelműbb:

Itt mész egyenesen az úton, egyszer csak egy kereszteződés után két sávvá válik szét az egy széles. (A fotózáskor éppen le volt kopva a felfestés, de a zebra előtti kék táblán látni, hogy innentől lesz két sáv az egy.)

Na szóval, itt is csak behaladsz a tetszőleges sávba indexelés nélkül:

[link]

2019. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: jogos, amit írsz, bár a sávváltás határeset. Ha fizikailag irányt kell változtatnod, az akkor is sávváltás, ha nincsenek felfestve a sávok. Legalábbis, én anno a 90-es évek elején így tanultam. Mindenesetre bajt nem okozol azzal, ha a kereszteződés közepén kivillantasz egykettőt jobbra, és úgy mész ki.
2019. jan. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!