Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi a helyes követési...

Mennyi a helyes követési távolság álló (! ) autók között?

Figyelt kérdés

Szándékosan fogalmaztam így. Budapesten a Vers Péteren (XVI. ker.) szakaszosan van buszsáv. Azért nem tudunk haladni, mert a pirosnál várakozó autók között 1-4 méter távolság is van. Ott áll a busz a sáv kezdeténél, de nem tud kimenni, mert ilyen lazán állnak a többiek?

És meg nem mozdulna senki. Mire jó ez? Az útnak van egy egészen minimális lejtése, talán fél fok. Megpróbáltam fék nélkül állni, s nem indul el alattam a kocsi.

Szóval az sem lehet, hogy visszagurulás miatt nem akarnak kockáztatni (ráadásul a lejtés sem ilyen irányú).


2018. jan. 31. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Szerinted mennyire kellene megállni a másik jármű mögött?


Úgy tanították, úgy tanítják, hogy olyan távolságot kell tartani az előttünk állóval szemben, hogy szükség esetén azt ki tudd kerülni.

Nem csupán arra kell számolni, hogy lerobban valaki a sor közepén, és mögötte beékelődve a többiek sem tudnak tovább menni, d egymás seggében megállva a ráfutásos balesetek száma is ugrásszerűen megnőne.

Te sokallod az 1 méteres távot, ami egyébként inkább kevés - mennyinek kellene lenni? 40 centi? 20 centi?

2018. febr. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem az 1 métert sokallja, hanem a 4-et, főleg ha emiatt nem tud haladni a busz vagy emiatt áll be egy kereszteződés.


Hogy miért hagynak ekkora helyet?

Mert marha sok önző sofőr van, akik leszarják, hogy mögöttük mi történik. Emellett béna sofőr is akad szép számmal, akik nem képesek felmérni a távolságot az autójuk orra előtt.

2018. febr. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Általában aki siet, az túl kicsi helyet hagy. Túl nagyot a béna, fogalmatlan sofőrök hagynak, akik nem fogják fel mi történik körülöttük. sajnos egyre több van belőlük (bárki kap jogosítványt és megengedhet magának az autót) Ahogy előttem is írták, a 4 m már sok. Valamihol a középutat kell megtalálni
2018. febr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Úgy tanították, úgy tanítják, hogy olyan távolságot kell tartani az előttünk állóval szemben, hogy szükség esetén azt ki tudd kerülni."


Ki tanítják ezt? Nekem egyébként - béna söförként - elég fél méter is magamelőtt.

2018. febr. 1. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Az a te dolgod.

Aztán kettővel hátrébb valaki beleszáll a sor végébe, összetol benneteket, és neked nem csak a hátulja, hanem az eleje is törni fog...

2018. febr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!