Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy alapvető joguk a legbeépítettebb belvárosi területeken is a házuk előtt, ingyen tárolni az autójukat?

Figyelt kérdés

Most a Reáltanoda utca ügyén jutott ez eszembe, de igazából aki járt már a belvárosban, az tudja, hogy a parkolás botrányosan szar.


Több baj is van: Egyrészt a Reáltanoda utcához kapcsolódóan az, hogy a gyalogosoknak oldalazva kell közlekedni a járdán. Ez persze nem egyedi, de ott extrém rossz. Szerintem ez elfogadhatatlan: jogszabály ellenes is, de a józan ésszel is szembe megy.


Másrészt, akinek valójában dolga lenne valahol a belvárosban, az nem tud leparkolni, mert ott állnak az autók a nap jelentős részében.


A belvárosban rendkívül jó a tömegközlekedési kapcsolat minden felé. (Ez egyébként Budapest jelentős részére igaz.) Én megértem, ha valaki kocsikázni szeretne, de akkor lehet inkább a külvárosban kéne egy garázst bérelnie. Vagy beállni a mélygarázsokba, amelyek a környéken vannak.


2019. febr. 4. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha kertes házról van szó, akkor minden joga van az ott lakónak vagy vendégeinek az utcán parkolni, DE csak az Ő saját kocsibejárójukon, oly módon, hogy ne lógjanak rá az útra, se a járdára.
2019. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Aha. Vagyis annak, aki jó esetben évente egyszer bemegy valahova ügyet intézni a belvárosba, annak több joga van parkolni, mint annak, aki ott lakik. Logikus. Ja, nem.

Másodsorban: napközben jórészt nem azok parkolnak a belvárosban, akik ott laknak, hanem főleg azok, akik épp ügyet intéznek a közelben, vagy dolgoznak a környéken.

Aki ott lakik, általában délután 16h után érkezik haza, és ugyanúgy nem nagyon talál magának este 8-ig parkolóhelyet.

2019. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Jut eszembe: említed, hogy milyen jó a tömegközlekedés. Akkor ez mi a repedt villámért nem elégítette ki a te igényeidet is? Szerintem fordítva ülsz a lovon, csak az általad keltett portól észre sem veszed.
2019. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem te sem gondoltad ezt komolyan. :D


sőt, ilyen gondolkodásmóddal bécsbe ne is menj a belvárosba autóval, mert meg fogsz lepődni.

2019. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez az egész arról szól, hogy a politikai elit szélsőségesen autósközpontú és nem ismeri fel, hogy az utazások 60 százaléka (belvárosban nyilván inkább úgy 80) nem autóval történik a fővárosban. Így aztán egy marginális, de hangos kisebbség igényeinek próbálnak néha megfelelni, aztán ebből lesznek az ilyen baromságok, mint a lassan 200 éves híd gyalogoszónává fejlesztésének elmaradása, buszsávok létre nem hozása, 45 centis járda, városi autópályák fenntartása, a folyópart elvágása a várostól vagy tök felesleges felüljárók felújítása.
2019. febr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"politikai elit szélsőségesen autósközpontú "

Ez független a mindenkori politikai elittől, ez "csak" gazdasági kérdés. De nem csak nálunk, világszerte. És a politikát nem a politikusok, hanem az "üzletemberek", cégek irányítják.

Ha nem így lenne, akkor a kommunizmus terjedt volna el mindenhol a világon. Leegyszerűsítve.

2019. febr. 5. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!