Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Biztos, hogy megbírságolnak?

Biztos, hogy megbírságolnak?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt egy sofőrünk új teherautóval ment főúton, sem a sofőrnek sem nekem nem jutott eszembe, hogy még nincs matrica. Elhaladt délelőtt egy mobil ellenőrző pont mellett. Délután jutott eszembe, gyorsan átszaladtam a benzinkútra venni matricát, ott és még két másik helyen a benzinkutas azt mondta, hogy visszamenőleg egész napra érvényes tehát szerintük nem lesz gond. Az ügyfélszolgálaton nem tudtak semmit mondani... (D4 kategória:80000Ft és ez majdnem egy havi fizetésem még kezdő vagyok)

Most akkor szerintetek érvényes visszamenőleg, ahogy a benzinkutasok állítják vagy sem?

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. júl. 1. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, menni fog a csekk.

A matrica legkorábban a vásárlás időpillanatától érvényes a matrica típusától függően a harmadik, kilencedik, vagy harmincadik nap 24. órájáig.

Visszamenőleg NEM lehet matricát venni.

2010. júl. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tényleg sajnálom,de ki kell ábrándítsalak.A kamera hasonlóan működik mint egy számítógép.Beolvassa a rendszámot,és kétféle lehetőség közül választ:igen vagy nem.

Nem esetén rögzít,másodperc pontos idővel,és olyan éles képpel hogy látszik az egynapos borosta a sofőrön.(Láttam ilyen fotót)A kutas sajnos nem mondott igazat,ilyen esetben elég lenne,ha mindenki csak akkor venne matricát,ha találkozik az ellenőr autóval.

Én is kamionozom viszont,és egyszer megúsztam a 2/a úton matrica nélkül,de akkor nagyon rajta voltam egy másik nyergesen,és szerintem ez volt a szerencsém.

2010. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én "sima" személyautóval jártam így, de ott nem fogadták el.
2010. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na felhívtam megint az ügyfélszolgálatot egy másik ügyintézővel beszéltem és ez kicsit többet konyított hozzá. Ez a hölgy elmondta, hogy attól függ, hogy lessz-e bírság vagy sem, hogy aki ellenőrzi majd egy-két héten belül azaz illető hogy vizsgálja, hogy arra a napra volt-e érvényes matrica vagy pontosan óra:perc szerint. Magyarán van remény! De két hétig tiszta ideg leszek az biztos.
2010. júl. 1. 09:43
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja és még a leggázabb, hogy a sofőr 15 éve kamionozik, volt 2,5 órája indulás előtt és mondtam neki, hogy nézz meg mindent rendben vannak-e a dolgok megvan-e minden ami kell mert nagyon sok mindenre kell még rajta kívül figyelnem főleg, hogy beindultak az aratások. Persze, hogy ő sem vette észre a matrica hiányát. Pedig én is sofőr voltam és nekem alap volt minden indulásnál ellenőrizni a matricát. Tehát részben ő is hibás és mégis én szívom meg 100%-osan.
2010. júl. 1. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!