Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Első B kategóriás jogsim...

Első B kategóriás jogsim megszerzésehez alkalmassági vizsgálattal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Most fogok meg csak hamarosan jelentkezni egyáltalan a Kresz tanfolyamra, es felmerült bennem a kérdés, hogyan is van ez az alkalmassagi vizsgálat... Úgy értem, feltétele -e már a tanfolyan megkezdésének is, hogy meg legyen, vagy majd csak magahoz a jogsi megszerzéséhez szükséges? Tudom, google a barátom, de érdemi infót arról nem talaltam meddig kell meglennie, illetve egyik helyen ezt, a másikon azt mondják. Most, akkor melyik igaz?


Illetve lenne egy kis problemam, ami miatt mar eleve parázom, hogy nem fogják megadni az alkalmasságit... Ez pedig az lenne, hogy elece magasabb a vérnyomásom, àltalában 130/80 körül szokott lenni. Bar az is igaz, hogy ,,fehérköpeny szindrómám'' van, csak hst ugye gondolom az őket ott pont nem érdekli. :/ Ezen kívül más problemàm nincs, de fèlek, ez èpp elèg, hogy ne adjàk meg. Ezért kérdésem lenne, hogy mennyire kekeckednek, mennyire kötnek bele dolgokba? Köszi a segítséget, és bocs, hogy értetlennek tűnök, de parazom.


2019. febr. 17. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

A 130/ 80 az tökéletes vérnyomás. 220/160-ra már nem adnák meg.

Orvosi alkalmassági vizsga a jogosítványhoz kell, nem a tanfolyamhoz. De ha véletlen nincs kezed-lábad, akkor ne kezdj bele a tanfolyamba se.

2019. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. febr. 17. 14:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is "fehérköpeny szindrómám" van, még 170/110 alatti vérnyomást sosem mértek nálam (a rekordom 224/valamennyi). Ettől függetlenül simán megkaptam az alkalmasságit, mert mondtam, hogy ha otthon mérem akkor 125/80 körül szokott lenni mindig, ami igaz is.
2019. febr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

a tanfolyam elkezdése előtt van egy orvosi vizsgálat

Ha sima B jogsit akarsz hacsak nem vagy vak akkor megkapod az orvosi alkalmasságit.

Ha magas a vérnyomásod ekkor, közli veled a doki hogy keresd fel a háziorvosodat a vérnyoásod miatt

ugyhogy nyugi


Komolyabb orvosi akkor van ha hivatásos jogsit akarsz.

2019. febr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Érvényes orvosi alkalmasságit a KRESZ vizsga előtt mkndenképpen be kell adni.

A tanfolyam elkezdésének nem feltétele, de a vizsgának igen.

Normál esetben első lépés az alkalmassági megcsináltatása - miért fizetnél a tanfolyamért, ha az egészségi állapotod miatt nem engednek vezetni?

A 130/80-as vérnyomás teljesen jó, a látás élesség fontos még, illetve ne legyen eszmélet vesztéssel járó betegség

2019. febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Orvosi nélkül nem kezdheted meg a tanfolyamot.

130/80 nem probléma.

2019. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit megnyugodtam, azt hittem, hogy akinek 120/80 felett van, annak nem adjak meg. Igazából más bajom nincs, cukorbeteg nem vagyok, nincs eszmèletvesztéssel járó betegségem, igaz,mèg annyi van, hogy kontaktlencsét hordok, de tökéletesen latok vele, és a csaladból mindenki szemüveges, es megis mindenki megkapta.
2019. febr. 17. 15:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez a vérnyomás teljesen jó akkor van már gond ha 140 környékén van, és ha annál magasabb. Persze akkor sem kell aggódni, ha az üzemorvosnál csináltatod az alkalmasságit akkor elküld a háziorvosodhoz hogy ezt a problémát orvosolja, ő újra megméri, esetleg előírja hogy pár napig otthon mérd magadnak vagy ha nincs vérnyomásmérőd akkor berendel mindennap hogy újra mérjen. Akkor azt fogja nézni hogy általában mennyi reggel meg délután, ha akkor is tartósan magas akkor felír neked egy gyengébb gyógyszert kezdésnek és ha az leviszi már tartósan 140 alá akkor jó, ha nem akkor újabb gyógyszerrel próbálkoztok. Persze ezek mellett elküldhet CT-re, szemészetre, hasi, szív UH-ra, vérvételre hogy azt nézzék hogy okozott-e már valami kárt benned és mióta áll fenn. A szemészet azért lényeges mert a szemeden tűnik fel a leghamarabb, ott állapítják meg hogy mióta áll fenn. Ha a szemeden nem látják hogy gond lenne akkor friss még a dolog. Persze a B-s jogosítványhoz ez nem kizáró ok, tanfolyamot elkezdheted de vizsgára már feltétel ezt az iskola igazolja hogy rendelkezel ilyen papírral amikor benevez vizsgára.

Ez nem kizáró ok ha kezelve van a probléma. Ha a látásoddal van probléma akkor sincs gáz, szemüveget fognak csináltatni és kapod a kódot hogy csak szemüveggel vezethetsz például.

Ami kizáró ok jogosítvány szerzésnél ha olyan betegséged van ami eszméletvesztéssel jár, ez epilepsziás betegségre is igaz, ha kezelve van akkor talán kaphatsz még jogosítványt de ennek is sok fokozata van. Ha szívbetegséged van pacemakered van éppen, vagy szívműtéted volt akkor is kaphatsz jogosítványt de csak is kizárólag B kategóriára és akkor az orvosi alkalmasság ha jól tudom nem 10 évre szól hanem csak pár évre adják meg. Ha cukorbeteg vagy szintén nem lehet jogsid, DE ha kezelve vagy amit igazolsz ennek menetét úgy is elmondják az orvosi vizsgálat előtt feltétlenül kérdezz rá erre igaz hogy ezek a plusz papírok, igazolások plusz pénzekbe kerülnek, de ha kezelve vagy folyamatosan akkor kaphatsz jogosítványt.


De ha csak a magas vérnyomással van bajod akkor ne aggódj ezen, legrosszabb esetben kapsz gyógyszert és ennyi.

2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor beiratkozol a suliba, érdemes vinni az orvosit is, de nem feltétel, de

legkésőbb a kresz vizsga bejelentkezésig meg kell hogy legyen.

Ha szemüveges vagy akkor az orvosidon az fog szerepelni hogy "megfelel feltétellel", és valószínű a 01.06-os kód benne lesz a jogosítványba, ami annyit jelent hogy szemüveggel vagy kontaktlencsével kell vezetned.

A vérnyomás nem probléma.

2019. febr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!