Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tanulo vezetot igazoltathat a...

Tanulo vezetot igazoltathat a rendor?

Figyelt kérdés
Meg sose lattam olyat hogy tanulovezetot megallit a rendor igazoltatni, van ilyen?
2019. márc. 31. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ritka, de van ilyen.

Minden joga megvan rá, hogy igazoltasson.

Ilyenkor jogilag az oktató a járművezető.

2019. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Megteheti, és ilyenkor a személyiddel igazolhatod magadat. A többi már az oktató dolga.
2019. márc. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
73%
Engem állított meg rendőr tanulóként. És nem tudta, hogy miért az anyósülésről kapja a papírokat :) Mondtam neki, hogy nekem még nincs jogsim. Aztán rájött, hogy tanulóautó, csak nem vette észre a táblát a kocsi tetején.
2019. márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Igazoltathat, de nem szokták piszkálni őket. Az oktatóé minden felelősség amúgy is, hiába te ülsz a kormánynál.
2019. márc. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

Ha jol ertem es pl gyorsabban megyek a kelletenel akkor nem engem buntetnek meg?

2019. márc. 31. 11:39
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Minden felelősség az oktatóé.
2019. márc. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

A rendőr nem a tanulóvezetőt igazoltatja, hanem az embert. Legyen magyar állampolgár, vagy idegen, mindegy.

Az indoklás nélküli vegzálás már nem megengedett, de okot találni könnyű.

Szabálytalan közlekedés esetén az oktatót fogja bírságolni. Kivéve természetesen ha már van jogosítványod az adott kategóriára, csak a tudásod felfrissítésére veszel órákat. Akkor már hivatalosan te vagy a járművezető.

2019. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha fának hajtasz az is az oktató felelőssége. Ezt az oktatóm mondta nekem első órán
2019. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!