Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most csinálom a B kategóriás...

Most csinálom a B kategóriás jogsit, elvileg valamikor nyáron meg is lesz és akkor töltöm a 18-at is. Mikorra tudom megcsinálni a c+e kategóriát gki kártyával együtt kb?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd kamionozni, de ezzel kapcsolatban nem kérek monológokat, csak hogy kb mennyi idő alatt lesz meg.

2019. ápr. 2. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

B kategória után rögtön kezdhető a C kategória, utána pedig a GKI. (a vizsgaigazolás nem elég, a kezedben kell lennie a jogsinak)

Ha az első megszerzett nemzetközi kategóriád a B lesz, akkor ennek a kategóriának a megszerzésétől számított két év múlva kezdheted el az E kategóriát, mivel addig kezdő vezetői engedélyed van, amivel nem vontathatsz semmit.

Nagy kategóriák előtt azért érdemes egy PÁV 3-at csinálni, mivel az kelleni fog a munkavégzéshez és ha netán nem lennél alkalmas, akkor felesleges is belevágni. Legalábbis ha magyar cégnél tervezel elhelyezkedni.

Kicsit konkrétabban: mondjuk július 10-én lesz egy sikeres forgalmi vizsgád B kategóriából. Elmész kiváltod a jogsit, az megjön két hét múlva. Beiratkozol C kategóriára amivel mondjuk négy hónap múlva végzel. Kiváltod a C kategóriás jogsit is hogy be tudj iratkozni GKI-ra. Ez újabb két hét. Beiratkozol GKI-ra, levizsgázol mondjuk egy hónap múlva. Ezután kb két hét múlva kézhez is kapod a GKI kártyád. Közben kiváltod a digitális sofőrkártyát is, amihez elegendő a C kategória megléte. Nagyjából 2020. márciusra eljutsz oda hogy megvan mindened ahhoz hogy 3,5 tonna feletti szóló teherautóval fuvarozhass. Persze akkor, ha minden megy a terv szerint, nem jön közbe bukás, nem kerül több időbe megkapnod az adott okmányt stb. Viszont az E kategóriát majd csak 2021. július 10-én kezdheted el. Az is körülbelül négy hónapot igénybe fog venni, utána kiváltod a jogsit az két hét, a jogsi birtokában kicserélteted a GKI kártyát, újabb két hét. Én úgy számolnám hogy körülbelül 2022. januárjában tudsz majd elhelyezkedni mint kamionsofőr. Viszont itt van még egy probléma. Idén nyáron töltöd a 18-at, akkor legkorábban 2022. nyarán tudsz elhelyezkedni nemzetközi kamionsofőrként, legalábbis ha tervben van ilyesmi.

Előtte egyébként ki lehet próbálni szóló teherautón ezt a fuvarozás dolgot, de arra készülj fel hogy ahova sima C-vel kezdőként felvesznek ott vagy szar autó, vagy szar fuvarok, vagy szar irányítás, vagy ezek variációi várnak majd. El tudja venni a kedved az egésztől.

Én mindent a saját tapasztalataim alapján írtam, most csinálom az E kategóriát, elméleti vizsgán már túl vagyok. Annyi a különbség hogy én a B-t 20 évesen csináltam (2017 februárjában lett meg), tehát az életkor miatt nem kellett várnom semmire.

2019. ápr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%

Ezt amúgy mi honnan tudjuk? Nem kéne egy autósiskolát megkérdezni? Ott sacc per kábé el tudják mondani, h mi meddig tarthat. De az sem 100%.

Szerintem előbb szerezd meg a B-t, aztán később majd jöhet a többi. Érdemes egy suliban mindet, ha meg vagy velük elégedve, mert akkor valszeg kedvezményt is adnak.

2019. ápr. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az elsőnek! :)
2019. ápr. 3. 07:54
 4/4 anonim ***** válasza:
21%
És lepontoznak.. :D Vicc ez az oldal, hogy minden agyhalott pontozhat, nem csak a kérdező. :D
2019. ápr. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!