Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amikor engedem fel a kuplungot...

Amikor engedem fel a kuplungot már adhatom a gázt vagy csak azután, ha teljesen felengedtem a kuplungot?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 4. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha normális tempóban akarsz elindulni, a kuplung felengedése közben gázt KELL adnod. Gáz nélkül jó esetben is csak lassan tudsz elindulni, benzines kocsival meg leginkább sehogy.
2019. ápr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Közben KELL adni. Ha gáz nélkül engeded fel a kuplungot, az kifejezetten ROSSZ az autónak.
2019. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Én úgy szoktam, hogy 1500 körüli fordulatszámra felpörgetem a motort és akkor kezdem el engedni a kuplungot. Aztán amikor kezd fogni a kuplung, akkor esik a fordulatszám, így fokozatosan adok még gázt, úgy hogy ne is pörögjön nagyon, de ne is remegjen. Ez azt jelenti, hogy ilyen 1000-2000 közötti fordulatszámon tartom.


Ez a gáz nélküli indulás egyes oktatók mániája. Pedig ez kb. arra jó, hogy amíg gyakorolsz kitapasztald a kuplung fogáspontját.

Ha egy valós forgalmi helyzetben is így indulsz, akkor akadályozni fogod a forgalmat. Ha pl. egy lámpánál mindenki így indulna, akkor fele annyi autó se tudna átjutni a zöld jelzésen, mint egyébként.

Az autónak sem jó, szenved a motor, szétrázod a kettőstömegűt.

2019. ápr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gázt is kell adnod, különben könnyen bedöglik a motor és újra startolhatsz a mögötted állók nem kis bosszúságára.
2019. ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!