Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kézifékes elindulás helyett...

Kézifékes elindulás helyett el lehet úgyis indulni egy autóval ha rálépek a fékpedálra majd emelem a kuplungot fogáspontig és szép lassan lelépek a fékpedálról?

Figyelt kérdés
Tegyük fel dízel autóról van szó ami egyenes úton alapjáraton képes elindulni csak kuplunggal nem kell hozzá gázt nyomni.
2017. júl. 24. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha nem túl nagy az emelkedő. Benzinessel ez már nehezebb mutatvány. Sőt, el lehet úgy is indulni, hogy a fékről átugrasz a gázpedálra, de ahhoz már kell egy kis rutin.
2017. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Dízellel simán, én soha nem használok menet közben kéziféket, gáz is csak nagyon durva emelkedőknél kell, akkor amikor már a kullunk kicsit fog hogy megtartja az autot, gyorsan atlepek a gazra.
2017. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha még a tanfolyamot csinálod, akkor nem - ott kell a kézifék.

Ha már azon túl vagy, akkor lehet. Bár én nem erőltetem ezt az alapjáraton elindulást: ugyanígy a kézifék rángatása nélkül szoktam csinálni, de a fogáspont után a gázt is nyomom.

2017. júl. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont így kell kérdező, ahogy leírtad, és nemcsak erős dízellel működik, hanem nagyon gyenge benzinesnél is, csak ott ügyesebbnek kell lenni, mert másképp hátragurulsz. Hozzá kell tennem, ilyen esetben ha valaki nagyon közel áll hozzám hátul, akkor a kézifékes megoldást használom dízelnél is, mert az a biztos.
2017. júl. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3: "Ha még a tanfolyamot csinálod, akkor nem - ott kell a kézifék." - Nekem még a vezetési oktatáson is tanították ezt a módszert. (Igaz, az még 1991-ben volt, azóta változhatott.)
2017. júl. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!