Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elintézni, hogy...

Hogyan tudom elintézni, hogy az autómmal egész évben ingyen parkolhassak? (Budapestre költözök, bentlakásos munka, állandó lakcím? )

Figyelt kérdés
Egerből költöznék fel Pestre, bentlakásos munka lenne amit elvállalnék(gondnok).Meg lehet-e oldani, hogy egész évben ingyen parkoljak? Ha igen, át kell-e íratnom a lakcímemet pestire? Ha nem akkor az adott parkolási társaságnál kell-e bérletet(van ilyen lehetőség?) váltani?

2019. ápr. 17. 09:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mégis melyik kerületben akarsz lakni?

Meg kéne kérdezni az illetékes kerületi önkormányzatot a díjszabásról, már ha egyáltalán parkoló zónán, vagy korlátozott várakozási övezeten belül akarsz parkolni, vagy neten megnézni a színes parkolási térképet.Ingyen parkolhatsz nem díjköteles zónában. Ahol fizetni kell, oda gondolom, bérletet, engedélyt kell kiváltani a díjzóna függvényében. Amúgy pont, hogy a külső kerületek a díjmentesek.

"Külvárosból ellophatják az autót":D

Látom, tisztában vagy vele milyen is az budapesti "külváros" - inkább külső kerület. Javaslom, nézd meg egyszer, milyen a "bulinegyed", a Hős utca, Népszínház utca, stb. környéke. Azok elég központi helyen vannak, de hogy én azokon a helyeken nem állnék meg, az is fix.

2019. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

csak állandó lakcímmel parkolhatsz ingyen.

mellesleg a "külváros" sokkal biztonságosabb.

2019. ápr. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

[link]


Budapestnek aránylag kis részén fizetős a parkolás

A fenti oldalon meg tudod nézni, hogy hol.

Ha ezen kívüli területen parkolnál, akkor semmi gondod nem lesz.

2019. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Alex Fly ***** válasza:
50%
Ne fizetőparkolóban állj meg vele.
2019. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!