Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell robogóval lejtőnek...

Hogy kell robogóval lejtőnek felfele elindulni úgy, hogy ne "gondolkozzon"?

Figyelt kérdés
Nem olyan rég beruháztam egy robogóra, alapvetően teszi a dolgát nincs vele bajom. A lejtőnek felfele való elindulás viszont sokszor nehézkes. Elindulni elindul, de a lajhár is gyorsabban fut ennél. Fogom hátsó fékkel, mintha az autónál használnám a kéziféket, ráhúzom a gázt, de az első métereken mindig "gondolkodik", iszonyatos lassan megy. Ma elfeledkeztem erről, mert az esős hetekben kocsit használtam és ahhoz szoktam inkább vissza. Szóval majdnem oldalba kaptak(én mentem az alárendelt útról), mert nem tudtam úgy becsatlakozni, ahogy azt terveztem. Van erre valamilyen praktika, hogy ne csinálja ezt?

#gáz #lejtő #veszély #fék #elindulás #robogó #lassú #elindulás lejtőnek felfele
2019. ápr. 19. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:

az induláskor még csúszik a röpsúlyos kuplung. ha nincs jól összelőve a variátorral akkor lehet ez a jelenség.

vagy egyszerűen túl kis fordulaton fog, és megfojtja a motort, nem tud felpörögni, nincs.értékelhető leadott teljesítmény.

2019. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az 50 ccm-nek vannak határai, emelkedőn ez ennyit tud.
2019. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előbbieknek igaza van. 50ccm ennyit tud.

Olyat szoktam csinálni, hogy lábbal egy kicsit segítek a megindulásba. Nem mindegy, hogy a súlyodal vagy a súlyod felével ha a földön van a talpad kell elinulnia a motornak.

2019. ápr. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a fojtott 50 cm is tud kb 3 LE-t.

ha a kuplung jó, és jókor fog, akkor kilősz mint a rakéta.

de ezek a kis motorok csak nagy fordulaton adnak le rendes teljesítményt.

valami beállítási baj lesz itt, vagy már fényesre égett a kuplung, és csúszik.

2019. ápr. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a simson tud 3 le-t a robogók amennyiben kétütemű tud legalább 6-ot. Ott a variátor kuplung hangolásnál lesz valami gubanc. Nézesd meg szerelővel.
2019. ápr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!