Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nehezen megy a vezetés, mit...

Nehezen megy a vezetés, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egyelőre 8 óránál tartok, mert 2 órát vezetek minden alkalommal, és az oktató ki van rám akadva, szerintem hót balféknek néz engem. Azt mondja, hogy mindig görcsben van a lábam, meg a kezem is, emiatt nem érzem a pedálokat, és mindig húzok le jobbra az útról menet közben. Ez mind igaz, tényleg feszült vagyok, a kormányt már jobban érzem egy kicsit, de a pedálokat kb nem is érzem a lábam alatt, meg lassú vagyok, mire be kéne kanyarodni meg kéne csinálni a visszaváltást, az irányjelzést, mindent, én meg tötymörgök, és eljutok az irányjelzésig, emiatt az oktató sokszor beletapos a gázba, vált helyettem, stb.

Iszonyat bénának érem magamat, tényleg feszült vagyok, ha vezetnem kell. Mivel tudnám ezt csillapítani? Nagyon igyekszem, de úgy érzem kevés. A kresz és az elsősegély is elsőre meglett, mindkettőre nagyon sokat tanultam, és előrébb helyezem a jogsit jelenleg, mint a vizsgáimat, szóval mindennél jobban akarom, és rosszul esik, hogy ilyen bamba vagyok még így is.

Tudtok valamit tanácsolni? Bele fogok egyáltalán jönni?

Kérlek értelmes válaszokat adjatok!


2019. ápr. 23. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Bele fogsz, de lehet jobban járnál ha oktatót váltanál. Előfordul, hogy nem jöttök ki jól. És ha már idegesen mész oda az nem tesz jót.
2019. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Egy oktató van az autós iskolában, és igazából türelmes, nem ordít, nem kötekszik, még viccelni is szokott, szóval kijövök vele. Magától a vezetéstől áll görcsbe a lábam.
2019. ápr. 23. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg magadban kell leküzdeni a félelmeid. Máshogy nem megy majd gördülékenyen.
2019. ápr. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Én is lassú voltam, és megjegyezte az oktató is, de csak annyit mondtam, hogy majd csinálom gyorsan ha már jól megy...


A 30 kötelező felett mentem még +10-et minden alkalommal amikor volt rá lehetőség és megbeszéltem az oktatóval, hogy vizsga előtt közvetlen had vezessek 1 órát bemelegítésképpen. Elsőre sikerült a forgalmi.


Teljesen normális, hogy lassan megy még 8 óra után... Annyi + órát veszel amennyire szükséged van vizsga előtt, nem éri meg sietni...

2019. ápr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is az oktatót mondtam volna, hogy válts, lehet amiatt parálsz. De így hogy jól kijöttök, tényleh magadban kellene lerendezni a dolgokat! :)

Én vizsgám napján úgy éreztem, hogy elfelejtettem parkolni, és nem fog menni. Mielőtt elindultam volna, gyors youtuben nézegettem videókat. Ha ezt előbb tudtam volna, hogy ott ennyi videó van, már rég onnan puskáztam volna! :)

Még egy ötlet, ha esetleg van valaki a családban,baráti körben, vigyen el valami kietlen helyre, ahol tudsz egy kicsit gyakorolni! :)

Menni fog az, csak ne parázz! ;)

2019. ápr. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
8 óra, az túró. 20 körül kezded igazán érezni a kocsit.
2019. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8 óra az semmi, majd belejössz. Különben gondolj arra, hogy a vezetés olyan, mintha kerékpárral mennél, csak sokkal gyorsabban és van körülötted egy kaszni, amire figyelned kell. Lehet, hogy hülyén hangzik, de ha máshogy szemléled, akkor lehet segít leküzdeni a pszichés nehézségeket.
2019. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Most már lassan minden nap idejárnak az önbizalomhiányos tanulóvezetők ilyesmi kérdéseket kiírni.


Az autóvezetést nem lehet leírásokból, könyvekből megtanulni. Gyakorolni kell. 8 óra az még semmi, 30 a minimum óra, de az átlagos óraszám 45 körül van, szóval még bőven időben vagy. Nem kell kapkodni.

Ha az oktatóval jól kijössz, az már fél siker, már csak a stresszt kell megtanulnod kezelni.

2019. ápr. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 24. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!