Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi idő egy 3,5 tonnás...

Mennyi idő egy 3,5 tonnás kocsival Bp-Madrid-Bp? Mennyi idő optimálisan egyedül? Mennyibe kerül üzemanyaggal, útdíjakkal?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy Bentley Mulsanne (cca. 3,4t) már egész jó időt lenne képes futni ezen a távon (oda-vissza kb. 5000km), ideális esetben 40 óra alatt (oda-vissza), 20 literes fogyasztással számolva 400.000Ft (400Ft/l-rel számolva) a benzinköltség.
2019. ápr. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A 3,5 tonnás kocsi alatt egy dobozos kisteher autót értek, ami még "B" jogaival vezethető.
2019. ápr. 30. 20:39
 3/4 Beviz Elek ***** válasza:

Üzemanyagot, útdíjat magadnak is ki tudod számolni.

Az idő sokmindentől függ, optimálisan sem tudjuk megmondani hiszen nem tudjuk hogy a sofőr (te?) mennyi idő után esik és mennyit kell megállni pihenni.


Nekem London-Bp komppal együtt kb 20 óra volt, párszor megcsináltam pihenés nélkül de elég volt, ha nem muszáj inkább hanyagolnám.


Hiszek a korábbi válaszolónak a távot tekintve, az alapján 3 nap alatt megcsinálható, de inkább kényelmes 4 napot mondanék.

2019. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sokszázezer forintos tétel. Minimum 10 literes fogyasztással számolj, de ha 130-al akarsz menni, akkor 13 liter is lemegy 100 kilóméteren. Rakománnyal akár több is. 2500 km csak oda a táv, ezt régen még lenyomtam alvás nélkül kényelmes és gyors személyautóval, furgonnal semmiképp sem tenném, itt minimum egy alvás kell, és akkor is 1250 km marad egy napra, ami dugók nélkül is 12 óra minimum, de számolhatsz 15-el is. Szóval számolhatsz egy 30 órát csak odafelé, főleg ha 100-al mész. Útközben én elaludnék a furgonban is, de ha neked ez nem megy, akkor kell nézni valamilyen szállást. Szóval 4 nap ez az út úgy, hogy ahogy odaértél, fordulsz is vissza egyből, és mész reggeltől estig. Szóval a reális minimum 5 nap, de inkább 6-ot számolj, főleg ha még sosem mentél ekkora távon.
2019. ápr. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!