Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán 5 bukás után...

Forgalmi vizsgán 5 bukás után 2 év elteltével tiszta lap indul?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki 5 alkalommal bukott forgalmi vizsgán és Pávra kellene mennie. Lassan már lejár neki a kresz érvényessége, de Pávra nem akar menni. Ő tudja miért nem, meg se próbálja, inkább hagyja veszni a több 100 ezret amit eddig fizetett.


Én már elég rég vizsgáztam és nem is voltam ilyen helyzetben, csak annyit tudok hogy 2 évig érvényes a kresz, de ugye ha letelik a 2 év akkor ha újra kezdi a vezetést akkor olyan lesz mintha mi se történt volna?


2019. máj. 4. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen lenullázódik minden 2 év után. Újra le kell vizsgázni kreszből és mehet újra vezetni.
2019. máj. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Annyiból nem tiszta lappal, hogy a sikertelen forgalmi vizsgák nem felejtődnek el egyszerre. Egyenként, külön-külön, 2 év alatt évülnek el.


P̲é̲l̲d̲á̲u̲l̲, ha valaki 2017. március 8-án tett sikeres elméleti vizsgát, majd rendre 2017. július 11-én, 2017. szeptember 20-án, 2018. január 12-én, 2018. május 30-án és 2018. augusztus 16-án, összesen 5 sikertelen gyakorlati vizsgát tett, akkor

• 2019. március 9-én elévült a sikeres elméleti vizsgája, azaz, azóta nincs sikeres elméleti vizsgája. Sikeres elméleti vizsga nélkül pedig nem tehet gyakorlati vizsgát. Új sikeres elméleti vizsga szerzéséhez ismételten el kell végezni az elméleti tanfolyamot.

• Akinek 5 sikertelen gyakorlati vizsgája van, csak akkor tehet újabb gyakorlati vizsgát (a sikeres elméleti vizsga utáni 2 éven belül), ha a PÁV vizsgálat alapján „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett. Az 5 sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni.

• Az első sikertelen gyakorlati vizsga 2019. július 11. után évül el. Addig hiába végez új elméleti tanfolyamot – kedvező PÁV vizsgaeredmény nélkül – elméleti vizsgát sem tehet, mert annak egyik feltétele a PÁV alkalmasság. 2019. július 11. után már leteheti az új elméleti vizsgát – PÁV vizsgálat nélkül is -, mert csak 4 sikertelen gyakorlati vizsgája számít, az pedig nem jár PÁV vizsgálati kötelezettséggel.

• A következő sikertelen gyakorlati vizsga 2019. szeptember 20-án évül el, addig van számításba veendő 4 sikertelen gyakorlati vizsgája; 1 újabb bukás esetén megint PÁV vizsgára köteleződik.

• És így tovább, a következő sikertelen vizsgái, rendre, 2020. január 12-én, 2020. május 30-án, 2020. augusztus 16-án évülnek el. Addig, az el nem évültek hozzáadódnak az újabb sikertelen gyakorlati vizsgá(k)hoz.

2019. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2, köszi hogy ennyire taglalva leírtad! Nem tudom pontosan milyen napokon tett elméleti/gyakorlati vizsgát, csak azt tudom hogy 5x bukott és most arra vár hogy elévüljön a kresz, mert nem akar Pávra menni. Mivel ez hatóság szerintem nem kerülhető el a Páv, ha már ott van a jegyzőkönyv szerint az 5 bukás akkor evidens a törvény értelmében hogy sikeres elméleti után a Páv kötelező és csak azután mehet gyakorlati vizsgára. Én így gondolom...


Ha én lennék ebben a helyzetben, gyorsan elmennék pálya alkalmasságira és nem hagynám veszni az eddig befizetett pénzt.

2019. máj. 6. 11:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer: az elméleti vizsga elévülése és a sikertelen gyakorlati vizsga elévülése, külön dolog.

Ha arra vár, hogy elévüljön az elméleti vizsga, attól még a nyakán marad az 5 sikertelen gyakorlati vizsga, mert biztos, hogy a legelső is később volt, mint az elméleti vizsga (bizonyára, hónapokkal).

Ha az elméleti vizsga elévülése után mindjárt kezdi az új képzést, akkor lehet, hogy annak végén még elméleti vizsgát sem tehet, mert nem telik el az első sikertelen vizsga óta két év, és még mind az 5 a nyakán van, ami PÁV kötelezettséget jelent. (Persze, ehhez tudni kéne a dátumokat. Ez akkor gond, ha az új tanfolyam kezdetétől eltelik kilenc hónap az első sikertelen gyakorlati vizsga elévüléséig, mert csak azon belül tehető az első elméleti vizsga.) És elég beszűkült lehetőségekkel vághat neki a gyakorlati vizsgáknak, ha akkor esetleg még lesz 2-3 el nem évült; pláne, ha több. Hamar feltöltheti az állományt, és 5-nél megint PÁV kötelezettsége keletkezik.

2019. máj. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4, nem tudom a dátumokat mikor tett első elméleti vizsgát és vezetésből milyen napokon bukott vagy hogy mikor bukott utoljára. Ismerősi körömben nem történt még ilyen, szóval ilyen kusza jogsi történetet én még nem hallottam.
2019. máj. 7. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:

?

„Van egy ismerősöm, aki 5 alkalommal bukott forgalmi vizsgán és Pávra kellene mennie.” ▬ „Ismerősi körömben nem történt még ilyen, szóval ilyen kusza jogsi történetet én még nem hallottam.”

2019. máj. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6, Eddig ilyenről még nem hallottam, ő az első az ismerősi körömben, aki így járt. Így már érthető?
2019. máj. 7. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!