Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sok autószerelőnek miért...

Sok autószerelőnek miért akkora baj, ha valaki visz alkatrészt?

Figyelt kérdés

Ma egy szervizben ilyen táblát láttam:

[link]

Valahol ki is van írva, hogy hozott alkatrészt nem szerelnek be. (Majd ők adnak ugyanolyat 30-40 százalékkal drágábban)

Miért nem mindegy neki, hogy mit szerel be? Miért baj neki, hogy nem kell megrendelni, várni az alkatrészre, mert viszem?

Sajnos én azt tapasztalom, hogy nem elég nekik a munkadíj, de még az alkatrészen is keresni akarnak. Megveszik a legolcsóbb utángyártottat, és kétszer annyit számol fel érte, mintha én megvenném a gyárit. Vagy elmegy a legközelebbi autóalkatrész boltba, és rohadtúl nem érdekli, hogy mennyibe kerül, mert nem az ő zsebére megy, és amit én netről 250-ezerért megtudnék rendelni, ő szemrebbenés nélkül megveszi 300 ezerért. Már ott tartok, hogy inkább én szerelem az autómat. Olajcseréért is elkér 18 ezret, beletesz valami hordós olajt, nem érdekli, hogy milyen autóba milyen kell, van neki "univerzális", ami jó dízelbe és benzinesbe is, oszt jó napot. Akkor inkább én megveszek mindent, és 10 ezerből kicserélem, és tudom, hogy minőségi olaj van az autómban. Gyertyát is 8000Ft/db áron számolják, miközben 5400-ért tudnék rendelni. 4 darabnál már nem kevés. Én nagyon szívesen kifizetem az 5000 forintos órabérét a munkáért, de ne húzzon már le az alkatrészekkel is. Miért teszik? Ha nem tennék, meg se fordulna a fejembe, hogy vigyek alkatrészt.

Tudom, jönnek majd azzal a szöveggel, hogy a hozott alkatrészre nem tudnak garanciát vállalni, dehát ez csak a fedősztori.



2019. máj. 8. 22:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

"Inkább csinálnak 8 olajcserét egy nap, mint egy kuplungcserét."

Szerintem nem így van. Kuplungcserén több a pénze, több is vele a munka.

Olajcseréket meg beszorítják az egyéb munkák közé.

2019. máj. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%
Mert a jövedelme fele az alkatrészek eladásából jön, tudod a szerelők féláron, vagy még olcsóbban vesznek meg mindent, cserében 2x drágábban adják el neked, mint amennyiért te meg tudod venni.
2019. máj. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nahát, itt kaptam hideget, meleget.

Azt azért tisztázzuk, hogy nem bontott és vacak alkatrészeket vennék. Ha elolvastátok a leírást, abból kiderülhetett, hogy ugyanolyan gyári alkatrészt vennék lényegesen olcsóbban.

Kértem ajánlatot gyertyacserére, és 8000Ft/db+10 ezer a munkadíj lenne a csere.

Ilyen gyertya kell az autómba:

[link]

Ha 10 ezer az óradíj, akkor is ezt csinálják, úgyhogy nem ezen van a hangsúly. Amúgy márkaszervizbe hordtam az autómat, eddig csak kopó alkatrészeket kellett cserélni, és remélhetőleg ez sokáig így is marad. Most fékbetéteket, féktárcsákat és gyertyákat kellene cserélni, amit 150 ezer alatt nem úsznék meg, de ebből 50 ezer lenne az alkatrészek túlárazása. Gyertyák+minőségi fékbetétek és tárcsák 60 ezerből kijönnének, ha én venném meg. Erre kérjen 30-40 ezer munkadíjat, és mindenki boldog.

Ha korrektek lennének, akkor jogos lenne az éttermes példájuk.

Arról nem tudtam, hogy ekkora kedvezményeket kapnak az alkatrészekre, de ennek tükrében még pofátlanabbak.

2019. máj. 9. 18:20
 14/24 anonim ***** válasza:
70%

"em bontott és vacak alkatrészeket vennék"


Te nem. Viszont ez nincs a homlokodra írva. 10-ből 8 másik delikvens meg igen. Amúgy az utángyártott alkatrészekre szórják csak a kedvezményt, gyárira legritkább esetben, sőt.


"Most fékbetéteket, féktárcsákat és gyertyákat kellene cserélni...

..Erre kérjen 30-40 ezer munkadíjat, és mindenki boldog."


Nem mindenki, hanem te. Teljesen pártatlanul számolj egy kicsit. Ez a manőver ha minden flottul megy akkor 2 rezsióra.

- Szerelőt ma nem igazán találsz 2000 ft / órabér alatt. Az a munkaadónak 3600 ft x 2 = 7200 ft bérköltség

- Egy ilyen menőverhez a szerviznek van szerszáma, van hidraulikus emelője, van egy fűtött garázsa, ez (tíz)milliós tétel, ennek meg kell térülnie beláható időn belül, ezeket az eszközöket karban is kell ám tartani...

- Van rezsi, áram, fűtés és millió egyéb költség, ezt ki kell termelni.


Ezért a 20-30e forintos rezsióradíj teljesen standard. De ha úgy gondolod nem akkor hajrá, bérelj egy garázst (ha tudsz), vegyél egy emelőt, vegyél nyomatékkulcsot, vegyél gyertyakulcsot és ess neki. Mire ezt mind megveszed nem lesz olcsóbb és te dolgozhatsz...

2019. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
És? Ha én megvenném az alkatrészt 60 ezerért, és vinném, ő meg 40-ért beszerelné, az miért nem jó? Teljesen korrekt órabér. De ha az alkatrészt is ő veszi, akkor már 60 helyett 100 ezret vés a számlára csak az alkatrészért, és arra teszi rá a 40 ezres munkadíjat. Nekem ezzel van bajom.
2019. máj. 9. 21:48
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
Mint írtam, keress normális szerelőt, aki nem lehúzni akar, hanem az alkatrészár kedvezményének egy részét neked adja, a másik részén meg ő keres.
2019. máj. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
18%

# 15


Én meg leírtam, hogy üzletileg a "40-es munkadíj" miért nme éri meg és miért próbálnak még az alkatrészen is keresni.


Ha te ezt nem érted akkor nincs igazán miről beszélgetni tovább.

2019. máj. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

#16

Épp egy Suzuki márkaszerviztől kértem ajánlatot, ahova eddig is hordtam az autót.


#17

Miért nem mindjárt 100 ezer az órabér? Ne vicceljünk már!

Tegnap kezembe akadt egy 3 éves számla, azon 5000Ft+áfa az óradíj. 2,3 óráért kértek 11500Ft+áfát. Érdekes lenne, ha 3 év alatt nyolcszororása emelték volna.

2019. máj. 10. 08:20
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Az már 3 éve is nevetségesen alacsony volt.


Eddig ugye nem tudtuk milyen autód van (nagyon nem mindegy), de a szuzukinál, ami azért messze nem prémium 13.000 + áfa a márkaszervíz óradíja alapból. Villamosságinak még több. Akkor miről is beszélünk?

2019. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondtam, hogy normálisat, nem azt hogy márkaszervízt vagy mást...
2019. máj. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!