Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez fair volt?

Szerintetek ez fair volt?

Figyelt kérdés

Tegnap vizsgáztam B kategóriából,a KRESZ szerinti ellenőrzést hibátlanul csináltam meg,parkolás elsőre sikerült, y-t megcsináltam, sebességkorlátozást betartottam,gyalogosokat átengedtem,irányjelzőket jól használtam. Ami nem volt jó az a körültekintés, mindhárom tükröt használtam folyamatosan,de a sávolásnál nem néztem hátra,ott is a tükröket használtam. Vissza vezettem a rutin pályára ,ekkor közölte velem a vizsga biztos minden jó volt kivéve a körültekintés ezért sajnos nem felelt meg...

Én ezt teljes mértékben elfogadom,de véleményeket szeretnék kérni ki mit gondol erről. Mennyi plusz órát vegyek még?



2019. máj. 30. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

a körültekintés az elsőszámú dolog a vetetésben, ha az nem megy, jogos a buktatás. a holtteret mindig ellenőrizni kell.

ha amúgy minden más ment, akkor erre kicsit rágyúrsz, és következőre át is mész.

2019. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fair volt, holtteret nagyon kell figyelni. Nekem ezt nagyon komolyan vette az oktatóm, annyira belém nevelte, hogy azóta is mindig hátranézek, még akkor is ha tudom, hogy sehol senki. Ha csak annyi hibád volt, akkor szerintem mondd az oktatódnak, hogy kérje a következő időpontot (az úgyis legjobb esetben is másfél hét), addig meg egyszer mindenképpen menj és nézzétek meg, hogy mennyire rögzül be a körültekintés, ha nem teljesen, akkor még 1-2 alkalom. Én elsőre amikor buktam (sokkal szubjektívebb dolgon), akkor egy órát vettem, hogy ne essek ki a rutinból, amúgy az oktatóm is mondta, hogy ne jöjjek szerinte mert minek, ha megy.
2019. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan hibák, amelyek azonnal bukással járnak. Ilyenkor meg kell állni, és az oktatóval helyet cserélni.

Régebben vizsgáztam, nem tudom, ezt hova sorolják. Előfordul néha, hogy ilyen súlyos hibát csinál a vizsgázó, de végig engedi a vizsgabiztos menni a jelóltett. A kisebb hibákból tíz vonal összejöhet, de ilyenért nem szakítják meg a vizsgát.

Mindenképpen jogos volt.

Sajnos én buktam a telepen belül, még alig mentem pár métert és vége volt. Azt nem éreztem jogosnak. És olyant is megvágtak mellettem, aki beült, beindította a motort, és máris buktatott a vb, mert előbb be kellett volna kötnie magát. Ez is olyan, amit kötekedésnek is lehet venni. (én nem vártam meg azt, hogy a felnyíló ipari sorompó mozgása megálljon).

Sávváltás fokozott figyelmet igényel, a B oszlop nagy területet kitakar, nem elég a tükör.

2019. máj. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ez fair volt?"

Fair? A közlekedés nem fairplay-re megy. Itt nincs sportszerűség. Magad is elismerted, hogy hibáztál. Pont, ennyi.

Legközelebb sikerülni fog.

Ennél többet felesleges is pazarolni erre.

2019. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

.."a sávolásnál nem néztem hátra,ott is a tükröket használtam. "


én még az életben nem fordultam hátra, mindent a (jól beállított) tükrökből figyelek..


szerintem minden jó volt, ez sima szopatás..


ne vegyél plusz órát, kivéve az újabb vizsga előttit..

2019. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"én még az életben nem fordultam hátra, mindent a (jól beállított) tükrökből figyelek.."

Mindaddig, amíg váratlanul nem hallasz egy csattanást, majd kis döccenés után kiszállva tapasztalod, hogy a semmiből odakerült kerékpároson állsz.

2019. máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Oldalirányú mozgásnál a körültekintés hiánya azonnali bukást jelent, ez világosan le van írva a forgalmi vizsgalapon. Tehát "fair" volt.
2019. máj. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 _Jessy_ ***** válasza:
100%
Jogos volt, mert ezek szerint az összes sávváltásod csak azért sikerült, mert nem volt senki a holttérben. Nekem az oktatás elején volt egy olyan, hogy nem néztem oldalra, az oktató kormányzott vissza. Egy kisbusz volt a holttérben, amit nem láttam a tükörben. És akkor ezt képzeld el úgy, hogy nincs ott az oktató. :( Úgyhogy szerintem fair volt. Inkább 10-20 ezer pótórákra, mint egy 200k-s javítási költség. Arról nem is beszélve, hogy sérüléssel is járhat egy baleset. Pótórát meg annyit vegyél, hogy megtanulj odafigyelni. Ha lehet, akkor is tudd, mi van körülötted, amikor nem szándékozol sávot váltani.
2019. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszadóknak,szerintetek mennyi órát kellene még vegyek? 3-5 elég?
2019. jún. 11. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt nekünk honnan kellene tudni...?
2019. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!