Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha, július 2-án vásárolt...

Ha, július 2-án vásárolt autóra még aznap online kötöttem biztosítást, amiről a szerződést kinyomtattam, de még csekket azóta sem kaptam a biztosítótól, akkor az úgy érvényes biztosításnak minősül?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 17:32
 1/2 kiflitolvaj ***** válasza:
Igen.
2012. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sürgősen vedd fel velük a kapcsolatot. Nem lehetséges, hogy egyedi átutalásos/csoportos beszedéses szerződést kötöttél? Általában erre díj kedvezmény jár, ezért előszeretettel xelik be kötéskor, késöbb pedig könnyű megfeledkezni róla, várni a csekket sajnos. A kötelező biztosítást ha neten kötöd, az csak egy ajánlat, amit a biztosító 15 napon belül kötvényesít, általában ezzel együtt az első gyakorisági díjat is bekérik, a kockázat viselés természetesen visszamenőlegesen is érvényes. Célszerű ellenőrizni még az e-mail címed, ha szerződés kötéskor beírtad, gyakran csak ide küldenek tájékoztatást.

Amennyiben valóban már kötvényesítették, nem csak az ajánlatot nyomtattad ki akkor 60 napig díjhátralékosan is él, de az azt követő napon díj nem fizetéssel mindenképp megszűnik.

2012. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!