Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha taxizás közben baleset ér,...

Ha taxizás közben baleset ér, akkor miért nekem, mint utasnak kell megtérítenem a kárt?

Figyelt kérdés
45ezer forintot követel tőlem a taxis társaság, mert a sofőr figyelmetlensége miatt rosszkor nyitottam ki az ajtót, és egy hatulról érkező autó letörte azt. Nekem hátul nincs tükröm, és nem láthattam az autót, szerintem a taxisnak kötelessége lett volna szólni, hogy mikor biztonságos a kiszállás. Ilyen esetben nem rendezi a kárt a biztosító?

2019. júl. 3. 07:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Nanana... Te, mint utas, aktívan veszel részt a közlekedésben és felelosseged van, pl mint utas és mint gyalogos is. KRESZ 23. (3) értelmében csak akkor nyithatod ki az ajtót, ha ezzel a forgalom biztonságát nem veszélyezteted.


Ugyanakkor felmerül a másik jármű vezetőjének felelőssége is, mert aki letarol egy ajtót, az garantáltan nem tartott megfelelő oldaltávolságot!

2019. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon helyes ha nincs annyi eszed, hogy hátranézz, mielőtt kinyitod az ajtót akkor viseld a következményeket.
2019. júl. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Már ne is haragudj, de az utasnak is be kell tartani a közlekedési szabályokat, kárültekintés nélkül nem nyitod ki az ajtót, nem hajolsz ki az ablakon, nem dobálsz ki szemezet stb.
2019. júl. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
68%

Ne mondd már hogy neked szólni kell,hogy nézz már körül nielőtt kinyitod az autó ajtaját!Ha nem szól valaki akkor átmész a piroson meg 100-al mész a városban?

Én nem ismerem a taxis szabályokat de abban biztos vagyok hogy nem köteles a taxis az utasainak minden lépését vezérelnie

2019. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
22%

téged simán meg akar szopatni a taxitársaság...a sofőr szólni szokott, hogy most nyithatja, vagy várjon, mert jön valami. Ha nem szólt, az a taxicég hibája.


Neked semmi közöd hozzá. A Cascojuk fizeti, tőled az önrészt kérik. Az meg az ő saruk.

2019. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként erre már normális esetben a gyerekeket is megtanítjuk, hogy ne vàgja ki az ajtót. Ennyi erővel neki csaphattad volna egy másik parkoló autónak vagy falnak is az ajtót, nem te tehetnél róla.

Nyílván a taxis feltételezte, hogy szétnézel mielőtt kinyitod.

Örülj, hogy nem sérült meg senki, képzeld el egy biciklis hajtott volna neki.

2019. júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kiba52ni kell az ajtót, hanem előbb hátranézni, aztán lassan nyitni és kikukkantani.
2019. júl. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom egyébként a holland módszert: ha az ajtótól tàvolabbi kezeddel húzod a kilincset, akkor kénytelen vagy kissé hátrafordulni és óhatatlanul meglàtod a közeledő veszélyt. Nyilván idő ehhez hozzászokni, de amikor már automatikus , az rengeteg kellemetlenségtől ment meg.
2019. júl. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Az mondjuk annyira nem passzív dolog, hogy rányitod másokra az ajtót ész nélkül.
2019. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha családi autóban utazol hátul, akkor is mindig megvárod, hogy szóljon neked mindig a sofőr, hogy nyithatod-e? Amúgy meg hátsó ablak van az autón, ott is megnézhetted volna jön-e valami. Ez a te hibád volt.
2019. júl. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!