Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kifordulhatok-e jobbra, ha a...

Kifordulhatok-e jobbra, ha a kereszteződéshez nekem balról közeledő autó balra indexel?

Figyelt kérdés

Kifordultam és mint kiderült, csak kint hagyta az indexét, jött tovább egyenesen és nekiállt dudálni, amiért lelassítottan. Férjem igazat ad nekem, de azt mondja, a kresz szerint mindig meg kell várni, valóban lefordul-e egy indexelő autó, mielőtt hozzám érne. Szóval hiába indexel, nekem ki kell várnom.

Fél napig zaklatott voltam utána.


2019. júl. 3. 21:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Belezavarodtam a megfogalmazásba. Jobbra indexelt.
2019. júl. 3. 22:00
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tanultam, gondolkozz a másik fejével-lehet csak elfelejtette vissza kapcsolni az irányjelző kart!Veled is ez történt!
2019. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A sebességéből nagyjából kiderül a szándéka. Mivel én buszmegálló mellett fordulok ki nap mint nap, már rég egy busz alatt végeztem volna, ha csak az indexnek hiszek, hiszen a megállási szándékát jelző busz jobbra indexelését akár kanyarodási szándéknak is vélhetném - persze nem teszem.
2019. júl. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%

Miért kéne megvárni amíg bekanyarodik?Nem keresztezitek egymás útját,mindketten mentek a dolgotokra.

Az ő hibája hogy úgyhagyta az indexet,jó hogy nem lett belőle baleset!

2019. júl. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Igen, meg kell várni, legalább azt hogy lelassítson és elkezdjen kanyarodni.

Legegyszerűbb ok és még hibázni (kint felejteni az indexet) sem kell: a főúton érkező pont a kereszteződés után akar megállni.

2019. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

KRESZ szerint, nem kell megvárni. Tapasztalat szerint, több mint ajánlott; legalábbis azt, míg egyérteművé válik a kanyarosáskezdése.

Persze ő lenne a hibás, ez be is bizonyul, ha vannak hiteles tanúk. Lennének?

Nem mellesleg, mekkora védettsége van a jobbra kikanyarodó vezetőnek, ha akárcsak 30 km/h-ra vészfékezve beledurran egy nem is túl nagy tömegű autó eleje?

Én, nem szeretném többnapos kóma után az intenzíven, jól begipszelve megtudni a boldogító hírt: bebizonyult, teljes körűen a másik volt a hibás. Pláne nem szeretnék a túlvilágon értesülni róla. Az „egy életem, egy halálom” hősi mondásból az elsőt tartom jobbnak, ha nem is mindig gondtalan.

2019. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
0%
Ki. Ha lekanyarodik, akkor ugye nem keresztezitek egymás útját; ha nem, akkor a jobbkézszabály miatt neked van elsőbbséged (hacsak nincs EAK vagy stoptáblád)
2019. júl. 4. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én Elekkel értek egyet. Mint a buszos példában is írtam, ha pont a kereszteződés után akar valaki megállni, az bizony jogosan teheti ki az indexet úgy, hogy neked, mint kikanyarodó járműnek úgy tűnjön: jobbra akar kanyarodni. Csak a sebessége fogja elárulni a valódi szándékát.


A megállás céljából a kereszteződés előtt elkezdeni indexelni indokolt lehet olyan helyen, ahol mondjuk tempósabb a közlekedés és esetleg a megálló jármű mögött viszonylag közel érkezik valaki.

2019. júl. 4. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem ismerősömet büntették meg ezért. Öreg papa kint hagyta az indexet, ő kifordult elé, ütköztek. Őt is részben hibásnak állapították meg. Meg kell várni, sose lehet tudni. De ahogy előttem írták, a mozgásból lehet következtetni, hogy mit fog csinálni
2019. júl. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi értelme van egyáltalán a kérdésnek?


Hiszen most saját magadon tapasztalhattad meg, mi történik, ha nem várod meg és kifordulsz elé. Én amondó vagyok, hogy mások helyett is vigyáznunk kell magunkra.


Illetve nem is kell feltétlenül súlyos sérülés, elég egy horpadás és elmegy a fél napod rendőrségi helyszíneléssel, ha hívsz egyáltalán. Majd lehet szórakozni a szervizekkel, biztosítóval aki nem nagyon szeret fizetni. Akkor már inkább veszítsen az ember 2 percet.

2019. júl. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!