Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kifordulhatok-e jobbra, ha a...

Kifordulhatok-e jobbra, ha a kereszteződéshez nekem balról közeledő autó balra indexel?

Figyelt kérdés

Kifordultam és mint kiderült, csak kint hagyta az indexét, jött tovább egyenesen és nekiállt dudálni, amiért lelassítottan. Férjem igazat ad nekem, de azt mondja, a kresz szerint mindig meg kell várni, valóban lefordul-e egy indexelő autó, mielőtt hozzám érne. Szóval hiába indexel, nekem ki kell várnom.

Fél napig zaklatott voltam utána.


2019. júl. 3. 21:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Logikus! Köszönöm
2019. júl. 4. 10:25
 12/12 Majatom ***** válasza:
Úgy van, ahogy előttem leírták. Én is elég gyakran szoktam főútvonalon egy jobbról becsatlakozó alárendelt útkereszteződés után pár méterrel megállni. Ha látom, hogy áll valaki a kereszteződésben, aki ki akar hajtani, és nem jönnek szorosan mögöttem, akkor inkább nem is indexelek, csak mikor már elhagytam a kereszteződést, hiszen a megállás miatt már lassítok, ha még indexelek is, akkor joggal gondolhatják, hogy le akarok kanyarodni.
2019. júl. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!