Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem általánosítani akarok, de...

Nem általánosítani akarok, de miért van ennyi türelmetlen az utakon?

Figyelt kérdés
Pl állok a "macisajtos" kereszteződésnél, ő is látja, hogy jönnek jobbról, jönnek balról, esélyem sincs tovább menni, de csak azért is beletapos a dudába, aztán meg elfordul a legközelebbi kereszteződésnél. Ennek mi értelme van?
2019. júl. 31. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Mondjuk ha már tapossa a dudát, ott valami tényleg nincs rendben :)


Türelmetlen emberek mindig vannak. És nem, nem szép dolog türelmetlenségünknek hangot adni vagy ezzel másokat veszélybe sodorni, de mindenki kerülhet olyan lelkiállapotba vagy élethelyzetbe, hogy egy látszólagos töketlenkedés ezt hozza ki belőle. Én végtelenül türelmes ember vagyok például, de bizony volt olyan, hogy csúnyán elszámoltam a menetidőt, időre mentem, számomra fontos dolgom volt és rádudáltam valakire, aki ráérősen indult a zöldnél. Bunkó voltam? Igen. Értem vele bármit is? Nem. Mègis megtettem? Igen.

2019. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
A kérdést a politikában lehetne megválaszolni moderáció nélkül.
2019. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Úgy értem, a bennük lévő feszültséget ott lehetne körbejárni. Mert nem az autós a türelmetlen, hanem az emberek általában. Ennek oka viszont nem közlekedési rovat témája.
2019. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Nagyvárosban általában türelmetlenebbek, mennének a munkába de dugó van, és ez idegesítő.

Pesten türlemtelenek, vidéken türelmesebbek. De a németek is Berlinben dudálnak, elég ha lassan indulok, Drezdában akkor se szólnak ha átalszom a zöldet.

2019. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
26%

Mert az emberek alapvetően frusztrált és türelmetlen lények, akár autón, akár munkában akár az utcán, akár otthon. Ráadásul sok ember = sok feszültség. Minél többel találkozik valaki annál több inger éri, annál feszültebb ami elkezd valahol lecsapódni.


Ennek megvannak a maga társadalmi, politikai, genetikai és egyéb összetett okai.

2019. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 SándorÚr ***** válasza:
55%

Hadd válaszoljak kamionsofőr nézőpontból: közép és kelet európában mindenki teljsítmény bérben van, nyomni kell, teperni kell ha keresni akarsz aznap pár forintocskát.

Angliában mindenki órabérben van, igen még a kamion sofőrök is. Hiába a hatalams dugó, ha kiteszed az indexet biztos, hogy befognak engedni, mert senki nem siet, hiszen minnél több óra, annál több fizetés

2019. aug. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
SándorÚr, ezt jó tudni, mert brit (azon belül angol?) kamionos műsor szokott menni, talán a Historyn. Abban állandóan azon idegeskednek, hogy nem érnek oda időben, hogy lekésik a hajót, a megnyitót, a bulit stb. Ezek szerint nem igaz.
2019. aug. 1. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Napi 2-3 órát vezetek Bp-agglomeráció útvonalon.

SZóval sok autóssal találkozom, és sok mindent tapasztalok.

Pl azt, hoyg 1-1 "töketlen" fel tud úgy tartani, hogy aztán 20-30 perccel később érjek oda.


Illetve ha látom, hogy lett volna hely, de nem megy, akkor én is mérges vagyok , mert én haladnék, lehet hogy ő ráér.

Tudom, vannak bizonytalan tapasztalatlan sofőrök, de zavaró, ha feltartják az embert.


Sajnos van, aki toleránsabb, megértőbb a gyengébbekkel, van, aki nem. Ők dudálnak.

2019. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Legnagyobb baj talán az hogy régen kinőttük ezt az úthálózatot amit elbírnak ezek az utak.

Kicsi az átbocsátó képessége, ez talán 30 évvel ezelőtt még jó volt , ma már annyira megnőtt a forgalom és az utakat meg szinte sehogyan nem építik utána.

Persze az útadókat beszedik meg a benzin árából, sőt mindenből kiveszik ami nekik "jár".

De vissza forgatni már szinte semmit sem akarnak.

Akár a parkolási díjakat is, igaz az is autóhoz van kötve.

A teherautók útdijából kb a háromszorosát szedték be mint amit számoltak, kalkuláltak. Már az idén ha jól hallottam 170 milliárd forint jött össze ebből.

Persze ideges türelmetlen mindenki, mert a legtöbb embernek a megélhetése függ tőle.

2019. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!