Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Probléma, hogy vezetni akarok?...

Probléma, hogy vezetni akarok? Ilyen háttérrel?

Figyelt kérdés
2004 óta van jogsim, de kb. 10 éve nem vezettem (azaz max. fél órát, vidéken, évente 1-2 alkalommal). 32 éves vagyok, egyedül nevelem az 5 éves fiamat. Elegem lett abból, hogy pl. ha strandra szeretnék menni vele, az autóval 13 perc lenne, BKV-val 1 óra (a legközelebbi), a játszóház tőlünk autóval 5 perc, BKV-val fél óra, stb. Arról nem is beszélve, mikor lázasan a buszra kell felrángatnom, hogy el tudjam vonni dokihoz, vagy ne adj Isten az ügyeletre, esetleg nagybevásárolni, stb. Kitaláltam, hogy veszek kb. 10 órát oktatóval forgalomban, és veszek egy autót, de anyám is, a gyerek apja is, mindenki húzza a száját, mert "meg fogod ölni magadat és a gyereket is". Most komolyan??? Oké, hogy Budapest, és nyilván sok hülye van az utakon, de én egyrészt nem fogok száguldozni, másrészt NYILVÁN a gyerekem biztonsága az első. Annyira elvették a kedvem... :( Hogy legyen így önbizalmam? Ez fog végig járni a fejemben, ha vezetni fogok, és nem az, hogy igen, meg tudom csinálni, és én is képes vagyok rá...
2018. ápr. 10. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem probléma. Viszont ha nagyon keveset használnád a kocsit, lehet, hogy jobban jársz, ha inkább taxizol. Mert a saját kocsit először is meg kell venni, aztán fizeted a kötelező biztosítást, fizeted a helyi adót, fizeted kétévente a vizsga díját, és akkor még nem mentél egy kilométert se. Ha mész, akkor üzemanyag, szerviz, parkolási díj. Szóval gondolkodj még egy kicsit rajta! Budapesten vannak közösségi autók is, az is egy lehetőség.
2018. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted Budapesten minden autós halálos balesetet akar elkövetni amit csak és kizárólag te tudsz megakadályozni ?


Na elárulom, nem így van.

Senki nem hal meg senki nem akar megolni .

2018. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél pár órát és nem lesz gond. Az életed meg a tiéd, ne hagyd hogy mások befolyásoljanak.
2018. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kerdezö! szerintem ez nagyon jo ötlet! Elég érett vagy ahoz hogy eldöntsed ennyi idősen mit is akarsz!! Vegyél pár orát szép lassan belejössz.. 25/N
2018. ápr. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az anyagi része miatt aggódom legkevésbé, szerencsére meg tudom teremteni azt, amire szükségem van - és számoltam is minden "egyéb", az autó kapcsán felmerülő kiadással. Amúgy a szüleim is vidéken élnek, a barátaink nagy része is, hozzájuk is sokkal kényelmesebb lenne autóval lemenni, mint tömegközlekedve. Így is elég kellemetlen mindig megkérni valakit, ha vidékre megyünk, hogy jöjjenek ki elénk a vasútállomásra, vagy fuvarozzanak el minket A-ból B-be egy-egy program miatt... Míg ingyen utazik a gyerkőc addig nyilván költséghatékonyabb a tömegközlekedés, de ez még egy év, aztán vehetem neki is a vonat- és BKV-jegyet, bérletet. Nem akarom húzni az időt, 5-10 év múlva mégjobban be lennék rezelve, de ez, hogy mindenki hülyének és csődtömegnek néz, kicsit elkeserít... Pedig én mindent átgondoltam. :D
2018. ápr. 10. 20:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a 10 óra elég lesz és utána menni fog. Nem fogsz nagy távokra járkálni úgy sem, és mindig ugyanazokon a szakaszokon kb. Egy-két hónap múlva már sima ügy lesz. Meg gondolom végig 50-es utak vannak úgy is, nem száguldozó hely. Apró koccanás történhet, de az mindenkivel, pláne Pesten. Az meg csak 100% bosszúság és nem életveszély.
2018. ápr. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Elég óra oktatóval (úgyis érezni fogod) és óvatos kezdés (ne rögtön városközpont), nem lesz gond. Autót jól válasszál - igénytelen legyen és elég biztonságos.
2018. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Egy Toyota Yarist néztem ki, szerintem az nekem/nekünk tökéletes lesz, minden célra. Nyilván majd az oktató véleményén is múlik, hogy mennyit gyakorlásra lesz szükségem, ha szerinte elég 3 óra, 3 lesz, ha 15 kell, 15 lesz, nem fogok ellenkezni.
2018. ápr. 10. 21:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg, 2hét alatt belerázódsz...
2018. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Én kettébontanám a kérdést úti cél szerint:


- külvárosokban természetesen rengeteg időt nyerhetsz az autózással, így abszolút megèrtem a célkitűzésedet. Nagyon előnytelen egy családi viszonyban,, ha ennyire nem bíznak benned, bár magam is láttam már ilyet és számomra nehéz ezt hová tenni. Bizonyítsd be nekik, hogy jó vagy!


- belvárosban teljesen felesleges autózni, sok időt nem nyersz vele, csak elbåszod a pénzt és a levegőt is rontod. Ahova el tudsz jutni metróval vagy villamossal, oda menj továbbra is azzal. A kocsit többnyire le tudod tenni a külső végállomások közelében (többnyire ez is fizetős, de meg mindig olcsóbb így) és beutazol tömegközlekedéssel.


Mindenesetre a fokozatosság fontos, először nyugis környéken vezess, de soha ne csak az ismert helyeken, hanem akár szándékosan is menj kerülővel, hogy szokjad az idegen helyen és helyzetekben való vezetést. Aztán keresheted a kihívásokat, útépítések, hülye kereszteződések, stb

2018. ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!