Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Majdnem csattanttunk, ki lett...

Majdnem csattanttunk, ki lett volna a hibás? Én vagy a velem szemben jövő?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy lakott területen kívül mentem 80-al, szemben állt egy furgon, a furgon mögül meg kihajtott egy másik kocsi az én sávomra, nyilván ki akarta kerülni a furgont, és éppenhogy meg tudtam állni. Jó nagy csikorgással kísérve. Ha csattanunk én lettem volna a hibás vagy a másik?
2019. aug. 1. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Akkor csak 1 kérdés. Mióta van jogosítványod, ha et fejtörést-segítséget igényel?
2019. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Másfél éve, balesetmentesen!
2019. aug. 1. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Erre én is kíváncsi lennék.
2019. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
És számodra nem egyértelmű, hogy ha valaki kivág a sávodba akkor ő lesz a hibás? Legfeljebb akkor merül fel a te felelősséged, ha bizonyíthatóan nem fékeztél és nem próbáltad elkerülni a balesetet. Nem is értem ezen mit kell kérdezni.
2019. aug. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem, miért merült fel, hogy Te lennél a hibás??
2019. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mert unokatesóm kocsija elejét szó szerint leborotválta egy traktor utánfutója, (személyi sérülés nem történt) pedig a traktoros akart balra nagy ívben kanyarodni, mégis unokatesómat hozták ki hibásnak, mert nem fékezett időben
2019. aug. 1. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
A kérdés mindig az, hogy az, akinek elsőbbsége van, de azt nem adták meg neki, megtett-e minden tőle telhetőt a baleset elkerülèse érdekében? Természetesen az elsőbbségadás elmulasztása is büntetendő ilyen esetben, de a vészhelyzet elháritasának elmaradása is. Gondolj bele, ha nem így lenne, hànyszor rongyolnának át nagyobb járművek a kisebbeken vagy gyalogosokon arra hivatkozva, hogy amúgy elsőbbségük volt.
2019. aug. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

6: Ez egy tök más eset, mint a tiéd, amit a kérdésben írtál.

Szerintem egyértelmű, hogy az is hibás, aki el sem akarja hárítani a veszélyes helyzetet. Pl. Azért mert nem zebrán, szabálytalanul megy át egy gyalogos az úton és nekem van elsőbbségem, még nem fogom elütni, hanem lassítok, megállok.

2019. aug. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. aug. 2. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!