Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos előre bevágni...

Szabályos előre bevágni biciklisként az autó elé?

Figyelt kérdés

A következő a szituáció:

[link]


A biciklis jön alulról, közeledik a háza felé. Látja, hogy szemből jön egy autó, ezért ő úgy dönt, hogy már jó előre átmegy az út bal szélére (felfestett felezővonal nincs az úton). Az ábrán a két "X" jel azt kívánja prezentálni, hogy hol tartott az autós és biciklis abban a pillanatban, amikor átért a bal oldalra, a lényeg az, hogy az autós még relatív távol volt tőle, tehát nem kellett fékeznie, viszont utána a biciklist kerülni kényszerül (piros pöttyök).


A kérdés az, hogy ez így szabályos-e a biciklis részéről? Végtére a biciklis rossz oldalon haladt néhány 10 métert (a házáig) és megtehette volna azt is, hogy kivárja, amíg az autó elhalad és csak utána megy át a bal oldalra.



2019. aug. 5. 15:12
 1/8 kovpet ***** válasza:
84%
Hogy szebályos-e szembe menni a forgalommal? Ugye nem komolyan kérdezed?
2019. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kerékpáros mindenképpen megtesz néhány métert tilosban! Itt most arról van szó, hogy nem 3 méterrel előbb megy át, hanem mondjuk 10 méterrel előbb. Vidéken, nem felfestett úton én még nem láttam olyat, hogy valaki derékszögben közelítette meg volna a kapubejáróját (ekkor tenne meg 0 métert szembesávban), inkább az a jellemző, amit felrajzoltam, ez adta a kérdés apropóját.
2019. aug. 5. 15:32
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
dehogy szabályos, az ilyet meg kéne bírságolni.
2019. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem.


Régebben nem értettem, hogy miért van leírva minden közlekedési kisokosban, hogy ne menj az út bal oldalán - ki az a hülye, aki ott megy? De tényleg havonta látok ilyet. Nagyon zavar.


Ha épp nincs senki a környéken, az más, de azokat úgyse látom.

2019. aug. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:
72%

Szabályosnak nem szabályos, de vidéken kit érdekel? Most őszintén, szerinted letörik az autós keze ha meg kell mozdítania a kormányt? Ha jönnek szemből és lassítania kell hogy kikerülje a biciklist, akkor számít hogy a haját vagy az arcát látja? Nem...


Ha gond adódik az esetből akkor foglalkozik vele a hatóság, de egyébként ez a senkit nem érdekel kategória.

2019. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve a biciklis nem kanyarodhat át csak úgy az úttest bal szélére. Pláne nem haladhat ott. Őszintén nem is értem, hogy miért merült fel benned, hogy ez szabályos lenne.
2019. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért gondolkoztatott el, mert ha a biciklis a legutolsó pillanatban kanyarodna be a házához (azaz közel derékszögben) és van mögötte autós, akkor az balesetveszélyt teremthet. Én is jártam már így, hogy a fiatalember előttem hirtelen csinált egy éles balra vágódást, én meg pont akkor értem mögé autóval és már akartam volna előzni. Ha megállt volna előttem, akkor is kikerültem volna, mert számomra nem egyértelmű, hogy azért állt meg, mert át akar menni a túloldalra vagy más miatt. Ezek miatt mondom, hogy szerintem, ha a kerékpáros már egy-két teleknyivel előbb áthúzódik a bal oldalra, akkor az mindenkinek jó. Tartósan nem halad szemben a forgalommal (mennyi lehet, 5 mp. mire a kapujához ér?), nem akadályozza a forgalmat és forgalmi okokból megy át, tehát az én nézetemben kérdéses, hogy ez így egyáltalán szabályszegésnek számít-e.
2019. aug. 6. 16:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"ha a biciklis a legutolsó pillanatban kanyarodna be a házához (azaz közel derékszögben) és van mögötte autós, akkor az balesetveszélyt teremthet"

Pontosan. Éppen ezért nem kanyarodhat csak úgy balra a bringás.

Leszáll, körülnéz, ha nem jön semmi, áthalad az úttesten.

Azért ez nem atomfizika.

2019. aug. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!