Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az alábbi útkereszteződésben...

Az alábbi útkereszteződésben mi az áthaladás helyes sorrendje és miért? (kép lent)

Figyelt kérdés

KRESZ vizsga előtt teszteket töltök ki, az alábbi kérdésnél benyomtam az általam jónak gondolt megoldást és rossz lett. Viszont egyszerűen nem tudom megmagyarázni miért az a helyes válasz amit kidobott. Érdekességképp a lehetőségeket és a jó választ nem adnám meg nektek. Kérlek fűzzetek hozzá magyarázatot is.


[link]



2019. aug. 13. 09:57
1 2 3
 21/27 kovpet ***** válasza:
67%

"A kanyarodási szabály felülírja a jobbkéz szabályt"


Dehogy írja felül, ne idegesíts már :)

Kanyarodási szabály A és B között érvényesül, de köztük nincs jobbkéz, mert szemben vannak egymással.


Ez amúgy egy nagyon egyszerű helyzet, nem is értem, hogy hogy okozhat gondot bárkinek.


Képzeld magad A helyébe: odaérsz, megnézed, nincs tábla, akkor jobbkéz. Benézel jobbra, ott áll C. Te nem mehetsz, amíg ott van.


B helyében: benézel jobbra, senki. Balra mennél, de A egyenesen megy, addig nem tudsz kanyarodni, amíg ő ott van.


C helyében: benézel jobbra, ahol ott van ugyan B, viszont nem keresztezitek egymás útját, így nincs köztetek elsőbbségi helyzet. Más meg nincs, mehetsz.


Ha C elment, akkor A és B marad. B azért nem tudott menni, mert ott van A, de A még ott van, tehát most sem tud menni. A azért nem tudott menni, mert ott volt C, de C már elment, így már nincs akadálya, hogy induljon. Ez után B is mehet, mert ő A miatt nem tudott, de A már elment.

Ennyi.

2019. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát az előzőnél jobban ezt nem is lehetne elmagyarázni, de azért valami félkegyelműnek mégis sikerült lepontozni. Pedig ez teljesen egyértelmű és nyilvánvaló helyzet, ránézésre lehet tudni a megoldást, még csak ki se kell elemezni olyan nagyon.

Akinek mégis problémát okoz, annak egy segítség, másik nézőpont a "nem hivatalos" módszer, amit én használok már 32 éve:

Nem azt kell nézni, hogy akkor most jobbkéz vagy kanyarodási szabály, hanem csak annyit, hogy a berajzolt ütközési pontoknál melyik autó melyiknek van jobbra. Így máris egyszerűbb és gyorsabb a döntés.

2019. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Ez a cikk tokeletesesn kivesezi a helyzetet: [link]


TL;DR


"- ha jobbra fogunk kanyarodni, akkor senkinek nem kell elsőbbséget adni

- ha egyenesen megyünk, akkor a jobbról érkezőnek kell elsőbbséget adni

- ha balra kanyarodunk, akkor a jobbról érkezőnek, és a szemből egyenesen vagy jobbra kanyarodva továbbhaladónak adunk elsőbbséget."


"Patthelyzet mindaddig, amíg az egyik jármű elsőként el nem hagyja a kereszteződést. De melyik legyen ez, és miért praktikusabb ebben a közös megegyezés?"


"Sokan érvelnek egyébként azzal, hogy a jobbkéz-szabály mintegy „erősebb” szabály, mint a kanyarodás szabálya, de erre semmilyen utalás nincs a jogszabályban."


"Én is azt javaslom és szorgalmazom, hogy zárjuk le a szituációval kapcsolatos vitát, és kezeljük ezt a helyzetet is úgy, mint amelyben a jelenlévő járművek közös megegyezése dönti el, ki haladjon elsőként."

2019. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Bocsanat, az idezett reszek nem ugyanazt a szituaciot abrazoljak, mint a kerdes.


"ha jobbra fogunk kanyarodni, akkor senkinek nem kell elsőbbséget adni" - C jobbra kanyarodik, nem kell elsobbseget adnia


"ha egyenesen megyünk, akkor a jobbról érkezőnek kell elsőbbséget adni" - A egyenesen halad, a jobbrol erkezo C-nek elsobbseget kell adnia


"ha balra kanyarodunk, akkor a jobbról érkezőnek, és a szemből egyenesen vagy jobbra kanyarodva továbbhaladónak adunk elsőbbséget." B balra kanyarodik, A-nak elsobbseget kell adnia.


Egyertelmu C A B

2019. aug. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Előző: ebben a cikkben egy lényegesen más közlekedési helyzet van (a lentről jövő egyenesen megy), és ezért a leírtak a kérdező által felvetett helyzetben nem alkalmazhatóak.
2019. aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Mármint a kettővel korábbira gondoltam, mert megnyitottam az oldalt, és közben jött valaki, aztán nem frissítettem. :)
2019. aug. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint nem C, A, B, annak illene újra tanulni a kreszt és addig nem kimenni a forgalomba.

Szörnyű hogy egy ilyen szinte a legegyszerűbb forgalmi helyzetet se tudnak az emberek értelmezni.

Ezért lehet nem kell annyira csodálkozni hogy ennyi baleset, sőt halálos baleset van.

2019. aug. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!