Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Átmentem egy piroson, ugye...

Átmentem egy piroson, ugye nem viszik el a jogsimat?

Figyelt kérdés

Volt egy jelzőlámpa, ahol narancssárgát mutatott, átmentem gyorsan, és előttem épp 10 méterrel villantott pirosat, gyorsan áthajtottam. Ballról nem jött autó. 45-50 sebességgel mentem. Nem akartam hirtelen lefékezni, mert 5 embert vittem, nehogy rosszul maradjanak, és ha hirtelen lefékezem, akkor talán belém hajtott volna valaki, inkább áthajtottam. 2 éve van meg a jogsim, egyszer sem állítottak meg a rendőrök, de még egyszer sem mentem át a piroson.


Mikorra várhatom a csekket?

Mennyit kaphatok?

Nem láttam, hogy van-e ott kamera a jelzőlámpán.

Kaphatok egyáltalán csekket?


2019. aug. 18. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Akkor kapsz csekket ha fotóztak. Úgy tudom akkor 150000 ft.
2019. aug. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Jön majd utánam aki kioktat, de nem érdekel. Ha szabályosan haladtál, de a sárgát úgy kaptad el, hogy csak vészfékezéssel tudtál volna megállni, akkor a fejed felett pirosra váltó lámpa ellenére sem szabálytalan az áthajtás.

Nagyokos azzal fog jönni, hogy nincs olyan lámpa, amelyik gyorsan váltana, pedig van.

2019. aug. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2 jelzőlámpa volt. Az egyiken átmentem a narancssárgán, a másikon már piros volt, egymás után 20-30 méterrel kb volt a 2 jelzőlámpa
2019. aug. 18. 22:46
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Jogsidat semmiképpen sem fogják elvenni, ugyanis a piros lámpán való áthajtás 8 büntetőpontot ér, a jogsit pedig 18-tól veszik el.


Csekket csak akkor fogsz kapni, hogy ha volt ott VÉDA. Ezeknek a helyét meg tudod nézni az interneten. Egyéb közlekedési, térfigyelő, biztonsági, fedélzeti vagy bármilyen más kamera (kivéve a rendőrségit, de az úgyse volt) felvétele alapján NEM büntetnek.

2019. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Hát, én Budapesten nem egy pirosba csúsztam már bele, de következménye még nem volt.
2019. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
A bizonyítás nehéz, ezért szűnt meg a sárgán áthajtás büntetése is. Egy álló felvétel kevés, legalább három kell, pontos időbélyeggel, vagy videó. De akkor is csak az áthajtás ténye állapítható meg, a vezető személye már erősen kétséges.
2019. aug. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogják nyugi. Ha esetleg lett volna ott kamera ami direkt ezt figyeli akkor 1-2 héten belül kapod a bírságot és a csekket ami 150 ezer ft, kérhetsz részletfizetést és ennyi. De amit a második írt az igaz, mert vannak gyorsan váltó lámpák amik eleve szabálytalanul vannak beállítva, másrészt ha sárga volt, de mentél rendesen és csak vészfékezéssel bírtál volna megállni ami veszélyeztetett volna másokat azzal nem vagy büntethető, mert balesetet kerültél el. Másrészt ha vált pirosra a lámpa, akkor a jobb oldalról még pár másodpercig még nekik is piros marad pont ezért hogy minden autós áttudjon menni a kereszteződésen időben pont ezért mert előfordulhat az hogy valaki éppen pirosra váltás idején halad át és nehogy emiatt baleset legyen belőle. Ha lett volna ott rendőr tuti megállított volna de ilyen esetben nem bírságolt volna meg maximum szóban figyelmeztetett volna hogy ejnyebejnye, de ha köcsög rendőrt fogtál volna ki akkor büntetett volna.

Jogsi ilyen esetben nem ugrik, ha esetleg mégis egy véda felvette a dolgot, de sokszor egyes védák rohadtul nem működnek, egyik ismerősöm figyelmetlenül hajtott át 70-el 50 helyett egy védán és nem kapott csekket, semmi baja nem lett előle. Na meg a környékünkön is van egy véda és ott nem messze talán 150 méterre volt egy baleset és a rendőrök a véda felvételeit akarták lekérni mivel folyamatos videó felvételt is készít így azt akarták csekkolni hogy választ kapjanak pár kérdésre amit nem tudtak tisztázni, és mint kiderült hogy a véda kamera szöge úgy volt beállítva hogy csak 3 méterre látott el.

2019. aug. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

Leírtak mindent, de két adat nem stimmel.


Két válaszban is 150-ezer Ft szerepel. Nem annyi, hanem 50-ezer Ft (2012. VIII. 24-től).

Képen: [link]

A kormányrendelet: [link]


Tévedés az is, hogy kapna „büntetőpontot”. Mivel nem történt meg a vezető személyének megállapítása, így az üzembentartó kapja a bírságot (ha egyáltalán lesz; de úgy vélem, nem lesz). Ha kapna, ő az objektív felelősség alapján fizetne, nem azért mert biztosan ő vezetett. Így aztán „büntetőpontot”, azaz előéleti pontot nem kapna. (A felvétel alapján kirótt gyorshajtásos bírságok esetén sincs előéleti pont.)

2019. aug. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

Nem lesz semmi, ne parázz.

Ilyenért kb. csak a helyszínen tudnak megbüntetni.

2019. aug. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
150e levezetett km-em alatt megszámolni sem tudom, hány piroson csúsztam át és semmit nem kaptam még szóval nyugi :)
2019. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!