Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ittas vezetesert bevontak a...

Ittas vezetesert bevontak a B-s jogsimat, viszont hovatasos sofor vagyok (c+e) es igy dolgozni sem tudok. Mennyi ido mire rendezodik es legalabb a c+e kategoriat visszakapom?

Figyelt kérdés
A rendorsegen azt mondtak, mivel ez a megelhetesem a c+e es a hivatasos megmarad, csak a B kategoria kerul bevonasra. 2 jis utcat vezettem ittasan, termeszetesen egybol megallitottak. Tudom, nem lett volna szabad, nem is vagyok buszke ra, ez volt az elso ilyen eset, hat meg is fogtak. Mennyi ido a birosagi procedura? Ha jol tudom, C-vel veszethetek 3,5 tonnas vagy az alatti TGK-nak nyilvanitott jarmuvet. Tapasztalatok, volt mar valaki ilyen helyzetben?
2019. febr. 24. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Először is, amikor a helyszínen elveszik a jogsidat, akkor addig, amíg nincs jogerős határozat ezen ügyeddel kapcsolatban a bíróságon, addig mindenre el vagy tiltva. Tehát semmilyen kategóriával nem vezethetsz. És az sem mindegy, hogy milyen volt az ittasságod mértéke. Ha enyhe fokban voltál ittas, akkor valóban arra a járműre tiltanak majd el, amivel vezettél. De ha netán közepes, ne adj isten súlyos fokban voltál ittas, akkor teljes körűen tiltanak el mindentől akkor is, ha neked ez a foglalkozásod. És mehetsz újra vizsgázni. Lehet, hogy mérlegel majd a bíró, de az ügyész nem biztos, hogy ennyire lágyszívű lesz. Értsd ez alatt azt, hogy emiatt akár el is húzódhat az eljárás. Viszont arra az időre, amíg nem lesz jogerős határozat, érdemes visszakérned a vezetői engedélyedet arra hivatkozva, hogy a munkádhoz szükséges, mivel hivatásos sofőr vagy. Max. nem adják vissza, de van, hogy visszaadják. És majd utána kell leadnod, ha szerencséd van, akkor valóban csak B-re tiltanak el és utána akkor már csak bejegyzik erre az eltiltást és ugyanúgy tudsz tovább dolgozni.
2019. febr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Egyébként átlagosan, ha semmit nem vitatsz, akkor akár 2-3 hónap alatt is lehet jogerős döntés, de elhúzódhat ez ettől több hónapig terjedően is. Attól függ, hogy kell-e tárgyalásra menned, vagy csak az iratok alapján állapítják meg a bűnösségedet és a büntetésedet, illetve azt mindenki tudomásul veszi-e, vagy netán az ügyész kéri a tárgyalás tartását súlyosítás miatt. Mert akkor azok is további hónapok, pláne, ha még fellebbez is majd annak idején az ítélettel szemben. Vagy ha te ítéled meg esetleg súlyosnak az eltiltást, vagy a büntetést, amit kapsz érte, akkor lehet, hogy te magad fogsz tárgyalást kérni.

De tudod, ha ez a megélhetésed, akkor miért nem akkor gondoltál erre, amikor ittasan beültél az autóba?...

2019. febr. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
emberek életét veszélyezteted... remélem örökre eltiltanak
2019. febr. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Én már most írnék egy kérvényt.Így járt a haverom és megírtuk együtt.Küldött idézést meghallgatásra az előadó és akkor odaadta neki.A jogsit visszakapta,de az A korlátlan kategóriától eltiltották 6 hónapra.Neki is a jogsi volt a kenyere.Téged a B kategóriától tiltanak majd el.
2019. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%

" rendorsegen azt mondtak, mivel ez a megelhetesem a c+e es a hivatasos megmarad, "


Mese! És nem a rendőr őrmester dönti el!

Nincs olyan, hogy csak kategóriákat vesznek el.

Főleg, hogy neked hivatásos jogsid van,


Részegen vezetsz...

Ha a helyszínen elvették, nem 1 sör volt benned.

2019. febr. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez most valami vicc, ugye? Nemhogy örülnél neki, hogy a munkád legalább megmarad, még ki is használnád a helyzetet... Hát hogyne. A rendőr a kezét nyújtja, de neked a karja sem lenne elég. Így legyen jóindulatú veled valaki!
2019. febr. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

„Nincs olyan, hogy csak kategóriákat vesznek el.”

De, van.

BTK 55. § (3) A járművezetéstől eltiltás meghatározott fajtájú (légi, vasúti, vízi vagy közúti) és kategóriájú járműre is vonatkozhat.” És alkalmazzák is. Itt is volt olyan válaszoló, aki írta, hogy nagyon nagy erőfeszítéssel, de sikerült kikönyörögnie, hogy csak az „A” kategóriától tiltották el (amit úgysem használt, de ezt nem árulta el), és a „B” kategóriája maradt.


A messze nem 100%-os értékelés ellenére az 1. és 2. válaszok helytállók.

Igaz, hogy amíg nincs döntés, addig nem tudsz vezetni, és csekély vigasz, hogy „A járművezetéstől eltiltás tartamába be kell számítani azt az időt, amelynek tartamára az elkövető vezetői engedélyét - a járművezetéstől eltiltásra ítélését megelőzően - a bűncselekménnyel összefüggésben a helyszínen elvették, vagy azt a hatóságnál leadta.” (BTK 55. § (2)


Nem akarlak vele kecsegtetni, de nagyon jó ügyvéddel és igen jószívű bíróval az is lehetséges, hogy nem alkalmazza az eltiltást. A törvény erre lehetőséget ad; „különös méltánylást érdemlő esetben a járművezetéstől eltiltás kötelező alkalmazása mellőzhető.” Viszont, kiszabhat helyette közérdekű munkavégzést, pénzbírságot.

És, ha leírtam a pénz szót: a pénzbüntetést alkalmazni szokták; az kiszabható eltiltástól függetlenül is, vele együtt is. És többszázezer forint a gyakorlat.


Annak, hogy csak kategóriától, vagy a vezetéstől tiltanak el, további tétje is van. Ha valakit ittas vezetés miatt a vezetéstől tiltanak el, akkor – az bármilyen rövid időtartamú is, - kötelező utánképzésen részt vennie, csak ennek teljesítése után kaphatja vissza az engedélyét, az eltiltás elteltével. És az is pénzbe is kerül, és időbe is.


Ügyvéd nélkül nehéz engedményt kicsikarni, de az ügyvéd nem olcsó. És ha nem ér el kedvező ítéletet, akkor a tiszteletdíja kidobott pénz. Viszont, ügyvéd nélküli kedvezőtlen ítéletnél, meg nehéz nem arra gondolni, hogy vele jobb ítélet is lehetett volna.


Az tényleg úgy van, hogy ha a rendőrség elvette az engedélyed, akkor nem szabálysértési szintű volt az ittas vezetésed, hanem bűncselekmény. Bíróság dönt, így a rendőrök legfeljebb kívánhatják neked, hogy sikerüljön csak kategóriától eltiltást elérni.


Őszintén írom, nagyon sajnállak. Egy rövid ideig tartó rossz döntés miatt, hosszan tartó, nagyon komoly bajba kerültél, ami tönkreteheti a további életed. Kívánom, hogy a bíró is így gondolja.

2019. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
Mennyi időre vették el a B kategóriát?
2020. júl. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vigyázat, régi a kérdés, de egy valami megütötte a "fülemet", "Ha jol tudom, C-vel veszethetek 3,5 tonnas vagy az alatti TGK-nak nyilvanitott jarmuvet." Olvasd el a C, (C1) kategóriás jogosítvány mire jogosít. 3500kg össztömeget meghaladó járművet vezethetsz, amivel ugye nem boltba szokott járkálni az ember. Tehát mondjuk egy Opel Corsa Van típusú tehergépkocsinak bejegyzett autót én úgy tudom hogy nem vezethetsz C1/C jogosítvánnyal. A B-vel összefüggésben tiltanak el, azaz B/BE kategóriától. Minden egyéb marad, AM, a B1 is, s az e feletti nemzetközi kategóriák mindegyike! Tehát ha van segédmotorod, motoros jogsid (A), akkor mehetsz. Akár egy mopedautó is megoldás lehet, mint "esernyő", de tehergépkocsinak bejegyzett VAN típusú N1 kategóriás kisteher a súlyhatára miatt nem. (3500kg alatti). A forgalmiban N2 azaz 3500kg feletti már igen.
2021. ápr. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is így van,de van hogy a B kategórián belül is eltíltanak a segédmotorkerépár vezetésétől is.
2021. ápr. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!