Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lefotózott a traffipax Ausztri...

Lefotózott a traffipax Ausztriában. Mire számítsak? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Tegnap út közben az Osztrák autópályán piros villanásra lettem figyelmes. Valószínű a trafi fotózott le. Ebben csak egy a kétes dolog, még pedig hogy a 80-as korlátozás a 3,5 tonnánál nehezebb járművekre vonatkozott egy adott időpontban(ezt pontosan nem láttam mettől meddig). Én tempomattal stabilan 126-al közlekedtem. Számítsak ezek után büntetésre? Vagy ennek a dolognak az ellenőrzése hogyan zajlik?

A hasznos válaszokat előre is köszönöm.



2019. aug. 22. 10:09
 1/8 qkker1 ***** válasza:
30%

Ha villant, akkor rád is vonatkozott;

pár száz euró büntetés, büntetőpont, vagy jogsi bevonás;

IG-L -nél ezer euró az alsó hang;

2019. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapja voltam az osztrákoknál most jött meg a trafi.

15km/h mentem gyorsabban és 70€. Ahogy nézem még egy pontot is kapok.

[link]

Nálad viszont elöfordulhat, hoyg 1 hóanpra a jogsidat is elveszik. Kezdj el spórolni. De amíg nem jön meg a levél ne csinálj semmit.

2019. aug. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem eszik ám olyan forrón a kását. Van egy járműkategóriára 80-as korlát, a többi mehet 130-cal. Jön egy jármű 80 fölött, amiből az optika még nem tudja, hogy milyen kategóriájú, ezért lefotózza. A képfeldolgozó vagy belföldi jarműnél a rendszamfelismerő algoritmus csak ezután lép be, amikor már kész a fotó, hiszen abbol dolgozik. És adott esetben egy manuális kontrollponton is átmehet még, ha nem volt egyertelmű eredmèny.


Az, hogy nem látsz minden 10. kilométeren piros villanást az mindössze azért van, mert azt csak egy nagyon szűk szögtartományban láthatod.

2019. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
0%
Remélem, valami nagyon súlyos büntetést fogsz kapni. Nem bánnám, ha akár letöltendőt is kapnál a gyorshajtásod miatt.
2019. aug. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
#4 egy idióta vagy
2019. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Remélem a 3-as válaszadó közel jár az igazsághoz. Az biztos hogy előtte volt egy 80as zóna amit betartottam és csak a feloldó tábla után kezdtem el gyorsítani. Ez után tisztán láttam egy kategóriára vonatkozó korlátozást. Nem is fogalalkoztam vele mert nem vonatkozott rám. Ezért furcsálltam hogy villant a traffipax.
2019. aug. 22. 12:23
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Az osztrákoknál 3,5, vagy 7,5 tonnás sebességkorlátozásnál a kamera szofvere előbb megméri a jármű magasságát, ha 3 méter fölött van és gyorsan hajt, akkor lefényképezi. Az összes ponyvás 3,5t furgont levakuzzák itt, később kiértékelik a képeket, ha kisebb kategóriába esik a jármű, akkor nem küldenek büntetést.
2019. aug. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a követési távolságot nem tartottad be, azért is büntethetnek, néha az ilyen büntetéseket is kiküldik.
2020. júl. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!