Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hasznosak-e (az éles helyzetek...

Hasznosak-e (az éles helyzetekben) az automatikus vészfékező rendszerek (AEB)?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatra volnék elsődlegesen kíváncsi, akit esetleg kihúzott már nehéz helyzetből. Meg, hogy megéri-e a felárat amit kérnek érte.

2019. aug. 26. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, hasznosak. Ráfutásos balesetet előzött már meg.
2019. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ez szubjetkítv.... van amikor jól jön, hogy lefékez állóra és van amikor nem mert a mögötted jövő kamion meg szépen feltrancsíroz és jobb lett volna ha Te magad kézzel félrerántod a kormányt...
2019. aug. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Meg hallottam olyat is, hogy véletlenszerűen fékezett be olyankor amikor nem volt vészhelyzet és abból lett baleset

2019. aug. 26. 15:12
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es, ez a rendszer akkor avatkozik be, amikor te már nem tudnál, mert hosszabb a reakcióidőd, mint egy számítógépé. Magyarul hiába döntenéd el, hogy a mögötted 2 méterrel nyomuló kamion miatt inkább félrerántanád a kormányt, erre már nincs időd abban a pillanatban, amikor kocsi automatikusan vészfékez. És ezáltal csökkennek az ütközéskor rád ható erők. Nem nullázódnak le, hiszen a kamion jön, de csökkennek.
2019. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Autópályán gyakori, hogy akadálynak érzékeli a keresztbe menő felüljáró pillérjét is. Először csipogni szokott, ha arra nem reagál az ember, akkor hajlamos vészfékezni. Reagálásnak viszont elfogad egy kis gázadást is.

A 2. válaszoló szimplán hülyeséget írt, a kormányt nem rángatjuk! Tudom, hogy jávorszarvas teszt, meg miegymás, de a valós forgalomban máshogy működnek a dolgok.

Mint az apuka feleséggel és két gyerekkel későn vette észre az előtte feltorlódott kocsisort, az ütközést elkerülendő balra rántotta a kormányt. Szemből meg jött a török kamion 90-el. Az egész család szörnyet halt ott a helyszínen. Egyszer ütöttem el egy őzet, akkor volt fél másodpercem eldönteni, hogy balra az árok és a fasor, jobbra a szemből jövő furgon, vagy letolom a gidát a francba, szerencsére jól döntöttem. Az alig 20 kilós állattól gazdasági totálkáros lett a kocsi, úgy átrendezte a motorteret, akkor képzeld el, ha másképp döntöttem volna.

2019. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!