Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A gyalogosnak miért nem adják...

A gyalogosnak miért nem adják meg az elsőbbséget, ha már egyszer lelépett a zebrára, és meg is tett pár lépést rajta?

Figyelt kérdés

Ma (fényes nappal) egy ilyen jelenetnek voltam a tanúja, egy 2x1 sávos úton történt:

Azon az oldalon, ahol lelépett a gyalogos, szabad volt az út, a másik oldalon jöttek kocsik, de még bőven meg tudtak volna állni a zebra előtt kényelmesen. A gyalogos (jogosan) azt gondolta, hogy majd lelassítanak neki, ha már egyszer a zebrán halad át. A gyalogos a zebra 1/3-áig jutott el, és ott két kocsi is áthaladt előtte 50 km/h-val, csak a harmadik állt meg. A gyalogos pedig szó szerint a zebra közepén várakozott, mire a harmadik átengedte, pedig mindkét soffőr biztosan észrevette, még gyorsítottak is. Ha lelassítottak volna kb 30-ra, már akkor is simán átért volna a gyalogos, ha egy picit gyorsít a léptein. A múltkor (szintén nappal) láttam, hogy ha egy babakocsis anyuka nem kezdett volna el futni a zebrán, hanem csak abban a tempóban sétált volna, amiben lelépett, egy közeledő bmw-s simán elütötte volna. Gyakorlatilag az ő és a babája életéért futott.😢 Csak Magyarországon van ennyi s**gfej autós? Nyugat-Európában ilyen biztos ritkábban fordul elő. Ez nagyon felháborító! 😠😠😠



2019. aug. 29. 21:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és a babakocsis esetnél is teljesen belátható volt az útszakasz, csak a bmw-s nem volt hajlandó levenni a lábát a gázpedálról.
2019. aug. 29. 21:15
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Az egész világon előfordul, hogy nem adják meg az elsőbbséget. A találgatásokba nem értem minek belemenni, ha egyszer nem lett belőle baleset.... Nem adta meg az elsőbbséget, ennyi a lényeg.
2019. aug. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Engem egyszer két gyerekkel együtt ütött majdnem el egy autós egy 2*2 sávoson. Zebra volt, az első autó átengedett, amikor a második sávhoz értem, akkor ért oda a második, aki telibe kapott volna. Az első autós mentette meg az életünket, mert még időben kapcsolt, elkezdett dudálni, elindult és ráhúzta az autóját a második sávjára.
2019. aug. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez számomra is sokáig a megfejthetetlen kérdések egyike volt, mert úgy gondolom, nagyon világos a szabályozás és szigorúak a büntetések... DE csak ha baleset történik!


Mivel alig van következménye annak, ha pusztán elmulasztja egy autós az elsőbbségadást és az is nyilvánvaló, hogy amennyiben gyalogos észlelte őt, a testi épsége védelmében nem fog elé besétálni, gyakorlatilag nem veszíthet semmit az az autós, aki nem adja meg az elsőbbséget.


Én amúgy az ilyen nyilvánvaló és a testi épségemet veszélyeztető pofátlanságot nem szoktam szó nélkül hagyni és rendre kiderül, hogy nem a sietség az ok, mert visszapofázás céljából örömmel állnak meg a zebra után.

2019. aug. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Már megint ezek az általánosítások! Láttál 1-2 esetet, és akkor az összes magyar autós seggggfej! Bocs, de ez valahol téged is minősít, lehet, hogy nem épp autós kategóriában, de biztosan találnánk olyat, ahol te is beleesnél a halmazba.
2019. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező nem itt kellene kiélned magad, legközelebb fuss utána vagy menj el sportolni, mert ennek a "kérdésnek" semmi értelme nem volt.
2019. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 belapus ***** válasza:
20%
Mostanában jó néhány ehhez hasonló esetben büntetést szabtak ki.Igaz, azok kamera előtt vagy közvetlenül rendőrök előtt történtek.
2019. aug. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
0%
Egyszerűen azért, mert minden következmény nélkül megtehetik.
2019. aug. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

Az ilyen "miért..." kérdéseknek annyi értelmük van, mint hogy miért nem a másik irányba halad a nap az égen. Hát azért, mert ez van, nem tudsz mit csinálni.

De nem kell azt hinni, hogy csak a sofőrök (egy része) ekkora tahó. Én már saját szememmel láttam több olyan esetet, amikor az anyuka látta, hogy nem akarják átengedni, és felháborodott fejjel belökte a babakocsit az autó elé: na ugye, hogy a kölyköt nem mered fellökni? És tényleg nem merte fellökni, csikorogva fékezett.

2019. szept. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Talán az üzemanyag ára is szerepet játszik ebben. Egy ideig Németországban éltem. Még magamon is észrevettem, mennyivel türelmesebb, udvariasabb vagyok ott, ahol nem is veszem észre a fizetésemen, hogy megtankoltam belőle.
2019. szept. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!