Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Koccanásos baleset után...

Koccanásos baleset után egyből bemertetek ülni vezetni? Vagy idő kellett hogy túllépj rajta?

Figyelt kérdés
Volt egy koccanásos balesetem (sajnos én voltam a hibás, nem vettem időbe észre a másik kocsit szembe sütött a nap sötetszürke autó árnyékból jött ki) személyi sérülés nem történt, a kocsik se lettek nagyon törve, 30-cal mentünk. De most azon kattog az agyam hogy mért nem néztem még egyszer vissza arra az oldalra mi lett volna ha, ha..... A munkám véget muszáj lenne de félek most hogy elrontom megint. 12évevan jogsim eddig nem történt semmi balesetem.
2019. szept. 4. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Minél elöbb vezetsz újra, annál hamarébb túljutsz rajta. HA sokáig vársz, akkor esetleg sosem tudsz többé vezetni!
2019. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alletta ***** válasza:
74%

ne kattogj rajta, mi lett volna ha.. ülj be az autóba és vezess minél többet.

balesetmentes, nyugodt további vezetést kívánok!

2019. szept. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Ezeket a kényszeres gondolatokat felejtsd el!


Ne emészd magad, a másik sofőr sem volt képben, lehet, hogy ki tudta volna védeni a dolgot!

Vannak emberek, akik inkább nekimennek a másiknak, csakhogy nekik legyen igazuk...

2019. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Lépj tovább! Megtörtént, megúsztad, örülj. Vezess, mert amúgy beléd ivódik a félelem.

Volt több koccanásos balesetem, volt hogy az autó majdnem 360 fokot pördült mert egy vakegér telibe talált a hátsó tengelynél (elnézte a macisajtot), de lábon vittem lakatoshoz a kocsit azonnal az eset után. De a többinél is. Belémsuálltak hátulról, beletoltak az előttem állóba, meg egy kétsávos kanyarban a belső sávban haladó kisteher átjött a sávomba és feltolt a járdára. Vissza kell ülni a papirok kitöltése után, amikor még bent van az eset miatti adrenalin, és tovább menni, hogy oldódjon az esetleges félelem.

2019. szept. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Amikor én voltama hibás akkor könnyebben ment, mint amikor én voltam a vétlen áldozat, de igen, muszáj volt, még aznap/másnap
2019. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyből vezettem, mert nem volt választásom. (munka)
2019. szept. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bemernék, de vidéken vagyok. Tegnap tört össze a kocsim lökhárítója. Vasárnap megyek haza. Innen kb 300 km re. Egy szerelő sem lenne kész a kocsimmal vasárnapig úgyhogy tréler visz haza minket. Majd otthon a saját szerelőm megjavítja. Várom már, hogy utána újra vezethessek.
2022. júl. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4 es. Hasonlóan jártam tegnap. Az én sávom üres volt, kikanyarodtam jobbra, majd jött a belsőben egy bácsika, fehér platós böhömnagy terepjáróval félig a sávomban. Koccantunk, ezután egy kerítés kőoszlopa állította meg a kocsit.

Senki nem sérült szerencsére. A kocsim lökhárítója bánta csak. A bácsi kocsija egy tenyérnyi részen sérült csak hátul, meg egy lámpája tört el. Nemtudom minek jött át a sávomba, minnek gyorsított rá, és miért nem várta meg, amíg elmegyek mellette. Rám húzta a kocsi elejét szabályosan. Persze én szívtam nagyobbat és a felelősséget is nekem kellett vállalni a bácsi helyett.


Tudom, pereskedhetnék, de nincs értelme. A ház kőoszlopáért, aminél megállítottam a kocsit, úgyis én felelek.


Jól megszívtam. Eddig azt gondoltam, ha üres a sávom, befordulhatok... Mindíg tanul az ember.


Mindenesetre vasárnap autómentő visz haza, mert törött lökhárítóval, ami a földet súrolja, nem szeretnék 1 métert sem vezetni, nemhogy majdnem 300 km-t hazáig.

2022. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!