Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belső sávban miért mennek...

Belső sávban miért mennek gyorsabban?

Figyelt kérdés
Lakott területen 50-el lehet menni és én igénybe veszem a belsősávot, mivel majd balra fogok kanyarodni meg nem szeretnék cikázni ha megszűnik a külső. . Mindig azt tapasztalom hogy rám vannak mászva annyira hogy az első fényszórójukat nem látom vagy jobbról előznek... Miért mennek gyorsabban ha 50-el lehet menni? “T” betű van hátul.
2019. szept. 7. 19:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
53%

De a tökölésen múlik, én egy elég béna sofőr vagyok, és utálok sávot váltani, de érdekes, mégis beengednek, mert határozott vagyok sávváltáskor. De nem vagyok aggresszív, nem húzom rá senkire a kormányt, sőt én is beengedek mindenkit, akit lehet, és amivel nem a forgalmat akadályozom. (Ehhez képest nem egyszer látom, hogy rám vagy az előttem haladóra húzzák rá a kormányt teljesen indokolatlanul)


Én sokszor megyek bent a belsőben, ha tudom, hogy 1-2 km múlva kanyarodok, de nem óra szerinti 50-nel megyek, hanem valós 55-60 közt. Nem előznek az esetek 95%ban jobbról. Sőt, amíg nem a mostani csini, csajos kocsim volt, elvétve volt, hogy indokolatlanul előzgettek volna bármilyen irányból (most ugyanazon a 90es útonis, ahol 100-110zel megyek sokszor, szignifikánsan többen előznek úgy, hogy utána ugyanazzal a sebességgel megy előttem, mint én.....szóval van egy réteg, aki direkt próbálja a farka méretét nagyítani.)


Úgyhogy tartom, amit írtam a 9-es válaszomban, feleslegesen akadályozod a forgalmat és nem tudsz dinamikusan vezetni.

2019. szept. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
55%

Ez egy tipikus példája annak, hogy a tanulót nem dinamizmusra tanítják meg a forgalommal együtt élni, hanem bénázásra és arra, hogy görcsösen tartsa az 50-et. Aztán amikor kikerül a forgalomba jönnek az ilyen kérdések...

A belső sávnak mindig haladnia kell tetszik vagy sem. A T betű kint van az dicséretes és elfogadónak kell lenni vele, viszont ugyanolyan értékű sofőr mint a többi, úgyhogy nem indokolt a bénázás, azért kaptál jogosítványt.

Igen jól látod nem fognak beengedni, mert nincs elsőbbséged, ezáltal a megfelelő időben kell sávot váltani, lehetőleg nem 3 útkereszteződéssel előtte.

2019. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Jólvan látom nem lehet veletek dűlőre jutni részemről ennyi... Ez Magyarország tapossuk el a gyengébbet.
2019. szept. 8. 16:11
 24/31 anonim ***** válasza:
19: Én a mazsolákat mindig segítem, ha időben látom, hogy mit akarnak. Szerencse, hogy nem tudom, mi jár a fejükben, mert aki így viszonyul a többiekhez, mint te, annak segítsen a fene.
2019. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
53%

“Jólvan látom nem lehet veletek dűlőre jutni részemről ennyi... Ez Magyarország tapossuk el a gyengébbet.”


Senki nem ezt írta. Azt írtuk, (én pl 15 év vezető tapasztalattal), hogy nincs igazad, ebből neked annyi jött le, hogy mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Pont az ilyen “mindenki más hülye” attitüdű, vezetés dinamikusságától félő, újdonsült sofőrökből lesznek a balesetek okozói.

Kérdeztél, segítettünk, fogadd meg a tanácsokat és köszönd meg őket! (Vagy, ha bajod van a magyar sofőrökkel, akkor szólok, hogy nem kötelező vezetni)


És javaslom, hogy vegyél még pár vezetés órát! Jogsival is lehet, vagy akár egy vezetéstechnikai tréninget is elvégezhetsz.

2019. szept. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
51%
Lehet nem leszek népszerű, de nem értem, mi a gond azzal, ha lakott területen belül valaki kevesebb kockázatot vállalva idejekorán besorol, aztán pedig az általa biztonságosnak érzett tempóban autózik, nem pedig a többi, nyilván gyakorlottabb autóshoz igazodik úgy, hogy még nincs meg az ehhez szükséges rutinja? A világon senkinek nem lesz baja abból, hogy ki kell mennie kicsit a külsőbe és úgy hagyni ott a lassabban haladó kezdőt. Lazasàg, gyerekek, nem kell erre ráfeszülni.
2019. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
Járják gyalog, meg busszal akkor (biciklivel se, mert akkor te leszel a következő idi_ta, aki feljelentget minden autóst, aki ki meri kerülni). Mit vársz? Lassú vagy, nem fognak a többiek 40-nel kullogni utánad kilométereken át, mert te majd valamikor balra fogsz kanyarodni. Vagy felveszed a forgalom ritmusát, vagy "eltaposnak". Ez így van Németországban, Franciaországban, mindenhol.
2019. szept. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
26: Ezzel semmi gond nincs. Itt a kérdező hozzáállásával és értetlenkedésével van csak a baj.
2019. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

“A világon senkinek nem lesz baja abból, hogy ki kell mennie kicsit a külsőbe és úgy hagyni ott a lassabban haladó kezdőt”


A jobbról előzés még mindig tilos, a forgalom akadályozása is.


Amúgy meg a sávváltás kockázati pont, felesleges 20-30 autóst rákényszerítenie, mert a kölyök nem mer sávot váltani, és feleslegesen kocsikázik a belső sávban. (Még mindig van jobbra tarts szabály a kreszben)

2019. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
23%
Van. Lakott teruleten kivul. Ez a kommented is felesleges volt.
2019. szept. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!