Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Belső sávban miért mennek...

Belső sávban miért mennek gyorsabban?

Figyelt kérdés
Lakott területen 50-el lehet menni és én igénybe veszem a belsősávot, mivel majd balra fogok kanyarodni meg nem szeretnék cikázni ha megszűnik a külső. . Mindig azt tapasztalom hogy rám vannak mászva annyira hogy az első fényszórójukat nem látom vagy jobbról előznek... Miért mennek gyorsabban ha 50-el lehet menni? “T” betű van hátul.
2019. szept. 7. 19:45
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, abban igazad van, hogy ha majd balra fogsz kanyarodni, miket váltogassál sávot, főleg, hogy sajnos tényleg sokszor nem engednek be, mert leszrjuk egymást.


De abban nincs igazad, ha valóban kilométereken keresztül mész 50-el a belső sávban, és neked áll feljebb, hogy miért mennek gyorsabban.

Nem vagy rendőr, nem a Te dolgod eldönteni, hogy ki mennyivel mehet. Van egy tábla, van aki ezt figyelembe veszi és van aki nem. Ez nem a Te dolgod. Nyilván bizonyos keretek belül, de mindenkinek a saját dolga mennyivel megy.


Én például próbálok előzékenyen vezetni, a besorolókat beengedem, a gyalogost átengedem, ha látom, hogy jön a motoros picit arrébb húzódom, hogy kényelmesen elférjen mellettem, stb.

De egy dologgal rettenetesen fel lehet húzni engem is, ha feltartanak. Ha előttem tököl 40-el a belső sávban és még kikerülni sem tudom.


Tehát ha tudod, hogy pár száz méter múlva le kell kanyarodnod balra, akkor keresd a lehetőséget és sorolj át, legyél előretekintő. De ne tarts fel senkit, és pláne ne döntsd el, hogy ki mennyivel mehet.

2019. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!