Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a kapaszkodósáv nem számít...

Ha a kapaszkodósáv nem számít páhuzamos kölekedésnek akkor ha megyek 70 km/h-val a belső sávban (nem kapaszkodósávon) és jönnek mögöttem gyorsabban nem kötelességem elengedni és áttérni a külső sávba (kapaszkodósáv)?

Figyelt kérdés

2017. márc. 4. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem kötelességed.
2017. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Nem kötelességed, de rohadt nagy türhőség.

Ha a tizennyolckerekű 90-el le tud húzódni, te is le tudsz.

Ha nem húzódsz le, úgyis le fog tolni valaki (vagy melléd megy, és lassan rád húz, hogy lehúzódj, (mindkettő elkövetővel maximálisan egyetértek).

2017. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én természetesen lehúzodnék, csak azért kérdezem, mert ha így van akkor nagy hülyeség ez így a kreszben. :D
2017. márc. 4. 23:18
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem volt ez hülyeség anno nagyon régen. Fogalmazzunk úgy, hogy ma már a kor túlhaladta ezt és jó lenne módosítani :D
2017. márc. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
48%

Még a kamionosok is kimennek a kapaszkodóba, csak a suzukis papák nem!

Tapasztalat: 70-es táblánál 90-nel, lakott területen kívül 110-zel megy a belső sáv. Én is ennyivel szoktam menni.

Volt már rá példa, hogy a külsőben mentem, így előztem meg a belső sávban alvó emberek által vezetett autókat.

Az az érdekes, hogy BMW-s, Audis még nem tartott fel soha. :-)

2017. márc. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%

"vagy melléd megy, és lassan rád húz, hogy lehúzódj, (mindkettő elkövetővel maximálisan egyetértek)."


en meg azzal ertenek egyet, ha az ilyen kozveszelyes onjelolt gyoker Schumacherek (mint ahogy te is) eltunnenek az utrol, es jarnanak busszal, talan nyugodtabb lenne a kozlekedes. (legalabbis autoval mindenkepp)

2017. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég a 8-as úton jöttem haza, és egy kapaszkodósávos részen haladtam, mikor utolértem egy VW Golf-os "szmókendsárm" gyökeret. A kapaszkodó üres volt, simán kimehetett volna, de nem tette, inkább füstölt tovább előttem, meg mutogatott hátra a kis 20 éves takony gyerek. Persze azért rávillantottam, hogy mennék, erre inkább elkezdett gyorsulni. Aztán egy erősebb dombnál megállt a tudomány, alig bírt felmászni rajt a kormolós sz*rja, akkor húzódott félre. Mikor elmentem mellette, alig láttam a gyereket, annyira mélyen ült, fején a 28 számmal nagyobb fullcap sapka. Annyira menő volt, hogy még így is alig fértem el a másik sávban az arca mellett. Na, én az ilyeneket nem tudom megérteni...
2017. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Őszintén nem tudom mit ir a KRESZ, de persze hogy le kell húzódni. Pont arra való a kapaszkodó, hogy az erősebb autók végre el tudjanak húzni a gyengébbek mellett, életveszélyes előzés nélkül. Amúgy ha üres az út, akkor is kihúzódok a külsőbe, azaz a kapaszkodóba, elvégre jobbratartás van. Akkor is, ha 130-al megyek felfelé.
2017. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, én is így teszek, mondjuk én inkább a defenzív vezetési stílusomból adódóan: minél távolabb vagyok a szembejövőktől, annál több időm van, ha az egyik elalszik vagy nekiáll előzni.
2017. márc. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

8-as! A kapaszkodósávot nem kell figyelembe a jobbra tartás szempontjából.

Kérdező: az indokolatlan akadályozás tilos. Ha a kapaszkodósávon kívül csak egy rendes van, s nem a megengedett maxon megyek, az útviszonyok jók, látni is lehet, akkor a gyorsabban haladót akadályozom. Tehát ki kell mennem, s még akkor, amikor nem kényszerül lassításra.

De nem kell eleve ott mennem, s kint sem vagyok köteles maradni.

Ha van még pár sáv, akkor meg nyugodtan maradhatok a legszélső "rendes" sávban.

2017. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!