Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Valaki meg tudja mondani...

Valaki meg tudja mondani mikor vetkes az allo auto? Tobbi lenn.

Figyelt kérdés
All egy Auto az uton, bar milyen okbol Es akar szembol akar hatulrol stb. valaki bele megy. Az a lenyeg hogy all az auto. Nem minden esetben a mozgo auto a vetkes, de melyikben? Csak pelda szinten erdekel.
2019. szept. 10. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha olyan helyen sikerül megállni, ami nem belátható akkor bizony benne van. Plusz ki kéne rakni a háromszöget.
2019. szept. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Állítólag már bebörtönöztek egy autót, mert rossz helyen állt.


Ha az adott ponton sem megállni, sem várakozni nem szabad, akkor részben felelős az a járművezető is, amelyik ott leállította. Ugyanakkor követelmény, hogy olyan sebességet kell megválasztani, hogy a belátható útszakaszon szükség szerint meg lehessen állni. Ha fa dől ki, út szakad be, hegyomlás torlaszolja el az utat, akkor ki lesz a felelős? Bizony az, aki relatíve gyorsabban ment.

2019. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
42%
Attól még vizsgálni fogják a lerohadt autó vezetőjének felelősségét is, hogy mindent megtett-e a balesetveszély elkerülésének érdekében. Most azt hagyjuk, hogy neked nyilván olyan autód van ami bármilyen sebességről megáll öt méteren belül, ha nem akkor viszont gondolom gyakran lassítasz le harmincra pl a vadveszélyt jelző tábla után.
2019. szept. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
Extrém példa, de mondjuk egy autópályaalagút bal kanyarjának a belső ívén, tehát a belső sávban kènyszerítő ok nélkül megállsz ès beléd rongyolnak vagy félrerántva a kormànyt balesetet szenved valaki. Garantàltan elővesznek.
2019. szept. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Kíváncsi lennék a leszavazók érveire :)
2019. szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Én az egyik leszavazó vagyok, és válaszoló is.

Én azért nyomtam pirosat, mert a kérdésben ninc szó sem elromlott autóról, sem tiltott helyen várakozóról. És ez lényegtelen is, mert bármi okból és módon van ott, ha belemegyek, akkor nem megfelelő sebességgel haladtam. Aki azzal jött, hogy a rossz helyen várakozó okozta a balesetet, de ez így nem igaz. A szabálytalan várakozás az csak egyik tényező lehet a balesetben és a kisebb súlyú. Írtam, hegyomlásba sem kell belemenni, ha nem megyek túl gyorsan. Te is elromlott autóról írsz, de feleslegesen.

Úgy szabad csak menni, hogy meg is tudj állni a belátható útszakaszon.

2019. szept. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!