Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy kamionosnak miért jó hogy...

Egy kamionosnak miért jó hogy a másik kamion mögött 3 méterrel megy több száz km-et keresztül?

Figyelt kérdés
Ha baleset van, esélye sincs megállni és ő fog meghalni azonnal. Az előtte lévő kamionos biztos nem fog gyorsabban menni, mert közel jöttek hozzá.
2019. szept. 20. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Előzésre készül, üzemanyagmegtakarítás.

Abban tök igazad van, hogy ezek miatt nem érdemes kockáztatni a balesetveszélyt.

2019. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Előzésre készül"


Több száz km-en keresztül? Aztán a végén sem előzi meg?

2019. szept. 20. 13:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert nem kell annyira figyelni.

Elég ha a lámpát ,indexet nézi.


Azért megy közel hozzá, hogy más autó ne férjen közéjük.

2019. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Mivel sokszor az van, hogy az első tud menni 88-cal, a mögötte lévő meg 91-gyel, így sokat kell várni mire olyan alkalom adódik, hogy meg lehet előzni a forgalom akadályozása nélkül.
2019. szept. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
82-es szállj már le az előzés témáról, van hogy én is 90-el tudok csak menni, a teljesen üres autópályán nem előzik meg egymást. Aki meg előzős az meg odamegy és amint van egy kis rés előzni kezd, telibeszarja hogy 2 percen keresztül feltart mindenkit.
2019. szept. 20. 13:55
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
67%
Dehogy akarja megelőzni. Viszont rengeteg üzemanyagot spórol. Nem tudom, hogy pl egy távolságtartó elektronika mennyire hatásos az ilyen rövid követési távolságnál történő vészfékezésnél, de az biztos, hogy sokat javít a baleset elkerülésében/csökkentésében. Meghalni viszont nem fog, legalábbis kicsi eséllyel.
2019. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem spórol az üzemanyaggal, szélárnyékban megy. Nem kicsi vákuum van egy robogó kamion mögött. Még a versenybiciklisek is szorosan egymás mögött mennek, pedig nincs akkora tömeg, felület, sebesség.
2019. szept. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg akarja előzni.
2019. szept. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Dörmögő ***** válasza:
Nem tapasztalom általánosságban a kb 3 méter követési távolságot. De ha a baleset veszélyt nem nézzük így mindkét kamion üzemanyagot spórol.
2019. szept. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%
Csinálta ezt velem kamionos úgy is, hogy én személyautót vezettem. Én mentem faluban 60-al, kint 90-95-el, ő meg ment volna folyamatos százzal, ezért a se.ggemre jött, ezzel szándékosan életveszélyt előidézve, várva azt, hogy mikor állók félre, hogy ő elmehessen (előznie esélytelen volt a nagy szembeforgalom miatt). Amint tudtam félreálltam, de eleve nem volt egyszerű ez sem, hiszen ha túl nagyot fékezek, belém jön. Gondolkodtam azon is, hogy felhívjuk a rendőrséget vagy valamely hatóságot, mert az ilyen őrültnek nem szabadna vezetnie semmit, nem hogy kamiont.
2019. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!